Laptop fanı çalışmıyor

Taylan111

Centipat
2 gün önce başladı. Sadece bilgisayarımın içinden kulağımı yaklaştırdığımda hafif fan sesi geliyor o kadar. Bilgisayarım boşa 70-85 derece arası. Genelde oyunu açtığımda bilgisayarın fan sesi artardı ama şimdi neredeyse hiç fan sesi gelmiyor. Kaspersky ile tarattım virüs yok. Fan hızını arttırabileceğim bir program var mı? (bBlgisayarın temizliğini vs. 3 hafta önce yaptırdım)

Dosya Ekleri

• IMG_20210510_101257.jpg
    IMG_20210510_101257.jpg
    139,2 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
bilgisayarın temizliğini yaptırdıktan sonra mı ses azaldı eğer öyleyse gayet normal bende laptop kullanıyorum fan sesinden rahatsız oluyordum gidip temizliğini yaptırdım ve ses gitti, eğer ısınma değerlerinizde sorun yoksa fanınızın sessiz çalışması avantaj?

Temizlik yaptıktan sonra fan bağlantısını yaptığına emin misin?

Bilgisayarın temizliğini yaptırdıktan sonra mı ses azaldı eğer öyleyse gayet normal bende laptop kullanıyorum fan sesinden rahatsız oluyordum gidip temizliğini yaptırdım ve ses gitti, eğer ısınma değerlerinizde sorun yoksa fanınızın sessiz çalışması avantaj?

Bilgisayar boşta 75-85 derece. Bilgisayarı temizlettirdikten sonra fan aslında çok gürültülü çalışmaya başlamıştı ama şimdi neredeyse hiç ses yok ve bilgisayarın ısısı çok yüksek.
Notebook fan Control
Bunu indirdim ama nasıl kullanıldığını tam anlamadım
Temizlik yaptıktan sonra fan bağlantısını yaptığına emin misin?
Temizliği bilgisayarcı yaptı

Hocam aynı sorunun batarya versiyonuda bende var 😁 arkadaşlar fanın ömrü bitmiş yeni fan alması gerek.

Bilgisayar boşta 75-85 derece. Bilgisayarı temizlettirdikten sonra fan aslında çok gürültülü çalışmaya başlamıştı ama şimdi neredeyse hiç ses yok ve bilgisayarın ısısı çok yüksek.

Bunu indirdim ama nasıl kullanıldığını tam anlamadım

Temizliği bilgisayarcı yaptı
Bilgisayarcılar her zamanki gibi şaşırtmamış. Bilgisayarın arka kapağını açıp fanı görebiliyorsanız bir kontrol edin çalışıp çalışmadığını. Yapamıyorsanız da hava gelmesi gerekiyor, hava çıkış yerlerinden de elinizle kontrol edilebilir gibi. Ayrıca 75-85 inanılmaz fazla bi sıcaklık boşa göre. Anca max yükte bir laptobun alabileceği tarzda dereceler bunlar.

Bilgisayarcılar her zamanki gibi şaşırtmamış. Bilgisayarın arka kapağını açıp fanı görebiliyorsanız bir kontrol edin çalışıp çalışmadığını. Yapamıyorsanız da hava gelmesi gerekiyor, hava çıkış yerlerinden de elinizle kontrol edilebilir gibi. Ayrıca 75-85 inanılmaz fazla bir sıcaklık boşa göre. Anca Max yükte bir laptopun alabileceği tarzda dereceler bunlar.

Hocam bilgisayarcı fanı bozmuş.
Sistem, bir soğutma fanının düzgün çalışmadığını tespit etti.
Devam eden işlem tavsiye edilmez ve rastgele kapanmaya, veri kaybına veya olası sisteme neden olabilecek öngörülemeyen davranışlara neden olabilir? Sistem 15 saniye içinde kapanacaktır. Kapanmayı önlemek ve çalışmaya devam etmek için şimdi enter tuşuna basın.

Geri
Yukarı