Laptop fanı çok ısınıyor

Bilgin Alp

Hectopat
Daha fazla  
Benim eski laptopuma ben her ay bakım yaparım. Termal macun yenileme, fan temizleme vesaire. Fakat fanı çok ısınıyor. Bu durumu bilgisayarcıya söyledim stres testi yaptı sıcaklıkların ideal olduğunu söyledi. Ama elimi laptopun üstüne koyuyorum fanın olduğu kısım çaydanlık mübarek. Bu durum normal mi?

Benim eski laptopuma ben her ay bakım yaparım. Termal macun yenileme, fan temizleme vesaire. Fakat fanı çok ısınıyor. Bu durumu bilgisayarcıya söyledim stres testi yaptı sıcaklıkların ideal olduğunu söyledi. Ama elimi laptopun üstüne koyuyorum fanın olduğu kısım çaydanlık mübarek. Bu durum normal mi?

Kaç derece ortalama? Ayrıca laptoplarda zaten ısınma problemleri oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Öyle olması lazım zaten, fan tarafı eğer oyun oynuyorsanız sıcak olması normaldir ve ayrıca oranın sıcak olması veya olmaması sizin dokunmanıza bağlı değildir çünkü insan vücut sıcaklığı 35 derecedir, 45 50 dereceyi sıcak algilarken bu dereceler laptoptaki donanımsal bileşenler için tabiri caizse buz gibidir, 85 90 derece ora olsa zaten dokunamazsınız bile. Dediğim gibi içerideki sıcaklığı dışarı atması gerektigi için sıcak orası. Eğer sıcak olmasaydı içerideki sıcaklığı atamaz ve laptopun bileşenleri resmen bir elektrikli soba olurdu.

Geri
Yukarı