Laptop Fanı döngüye girdi ve ekrana görüntü gelmiyor

tatom43

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, dün evdeki 2 bilgisayarla kardeşimle oyun oynuyorduk. Ama kardeşimin harici ekran kartı bozuk olduğu için dahili ekran kartı olan Intel HD Graphics 3000 ile oyunu açıyordu. Bu ekran kartı da OpenGL 3.1 destekliyor yani oyunun eski sürümlerini açabiliyor.

Benim kullandığım laptoptaki işlemcideki dahili ekran kartı Intel HD graphics 4000 OpenGL sürümü daha yeni ve yeni sürümleri açabilir diye düşündüm. Ve zaten benim laptopum oyunu harici ekran kartıyla açabiliyordu yani pek bişey değişmeyecekti benim açımdan.

Bende bu iki işlemciyi değiştirmeyi düşündüm. Değiştirdim değiştirmesine de ekran kartı bozuk olan laptopun işlemcisi 3.50Ghz de çalıştığı için soğutma gücü yetmedi ve sürekli kapandı.

Bende tekrar işlemcileri eski haline getirdim ve driverlerini yükledim - herşeyden önce driverları silmiştim - ama yüklerken bir sorunla karşılaştım.

Driverları kurarken ekran bir anda simsiyah oldu ve 2 tane dalgalanan çizgi çıktı rengi karışıktı sürekli dalgalanıyordu. Daha sonra laptop kendini kapattı.

Daha sonra açmaya çalıştığımda ekranda herhangi bir hareket yoktu ve fan hızlanıyor 2 saniye sonra duruyor ve böyle döngüye giriyordu. Ekranda hiç bişey olmadığı için BIOS'a bile giremiyorum.

İşlemci modellerini tam hatırlamıyorum ama soketleri birbirine uymuştu ve biri 2. Nesil diğeri 3. Nesil idi.

Ne yaparsam bu durumu düzeltirim ya da bu durum neyden kaynaklanıyor. Biraz uzun oldu zaman ayırdığınız için teşekkür ederimm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı