Laptop Fanı Hemen Devreye Girmesi

Eker99

Hectopat
Daha fazla  
Google Chrome'da gezinirken fan yüksek bir sesle ( çok değil orta derece ) devreye giriyor 2-3 dakika sonra da normal sessize geçiyor bu sorun neden kaynaklı olabilir ?

Bilgisayar kapanırken de hızlı birşekilde dönüp öyle kapanıyor ayriyetten de kapandıktan sonrada 1 kez fan dönüyor yardımlarınızı bekliyorum.

Normal bir şey değil mi ? Kapanmadan önce benim kullandığım 3 laptopta da fan hızı yükseliyor,program açınca küçük dalgalanma oluyordu. Ya benim kullandığım bilgisayarlar sorunlu ya da siz çok endişe duyuyorsunuz.

Peki şuan da mesela 2 dk aralıklarla fan devreye giriyor sesle sonra kesiliyor ses ardından yine aynı bu neden olabilir ?

Hiçbirşey yapmaz iken sıcaklık değerleri 40 ta ama bi Google Chrome açayım direk 47-52'ye geliyor.

Gayet normal bir şey, cihazınızın modeli nedir, ne zaman aldınız, bakım yaptınız mı?

Ağustos'ta 1 sene olucak Hp Pavilion 15 n285st.Sadece 1 kere fanı değişti.

Tozlanma veya bozulma söz konusu olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı