Laptop fanına siyah bant çekilebilir mi?

Infleanka

Decapat
Merhaba arkadaşlar, ben ASUS marka bilgisayarımın içini açtım fan temizliği yapmak için. Fakat PC'nin içini açtığımda fan ile Heatsink denen metal bölüm arasındaki siyah bandın olmadığını fark ettim laptop daha önce güvendiğimiz bir bilgisayarcıya bakım için verilmişti. Benim sorum ise şu laptopu o bant olmadan kullanmam doğru olur mu? O bant yerine elektrik bandı çeksem olur mu?

Dosya Ekleri

• A6AC4225-123D-442A-B8A1-017422946284.jpeg
    A6AC4225-123D-442A-B8A1-017422946284.jpeg
    59,2 KB · Görüntüleme: 44
Heatsink ile işlemci arasına termal macun sürülür, bant konulduğunu hiç görüp duymadım.

Heatsink ile işlemci arasına termal macun sürülür, bant konulduğunu hiç görüp duymadım.
Termal peddir hocam o.
Merhaba arkadaşlar, ben ASUS marka bilgisayarımın içini açtım fan temizliği yapmak için. Fakat PC'nin içini açtığımda fan ile Heatsink denen metal bölüm arasındaki siyah bandın olmadığını fark ettim laptop daha önce güvendiğimiz bir bilgisayarcıya bakım için verilmişti. Benim sorum ise şu laptopu o bant olmadan kullanmam doğru olur mu? O bant yerine elektrik bandı çeksem olur mu?
Hocam bant değil de yapışkan bir macun var mıydı orada?
Ve kast ettiğiniz yeri anlayamadım işlemci fan arası mı?

Kimse seni anlamamış ben anladım söylediğin şeyi uyguladığım için hahaha, vallahi kral uzun süredir bende elektrik bandı ile kullanıyorum belli süre sonra ısı falan derken o bant iyice oraya oturuyor ve bir sorun çıkardığını görmedim.

Sende laptopmuş hahahaha, evet gördüğün heatsink boyunca yapman gerek 4 cm arayla uyumlu şekilde.

Bilgisayarcıya götürmenizi öneririm pedlerin ölçüsü uyumlu olmalı.

Hocam arkadaş padleri sormuyor, hava çıkışının oradaki ısı bandını soruyor hafif kumaş plastik karışımı bir bant oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı