Laptop fanlarını temizleyince daha çok ısınması

ugurcy

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün kafama nereden estiyse bir anda laptopun içini açıp temizleyesim geldi. Pek tozlu değildi ama yine de parçaları çıkarıp temizledim. Parçaları geri takıp çalıştırdıktan sonra bir oyuna girdim ve laptop aşırı ısınmaya başladı hatta bu ısınmadan sonra laptop kendini kapattı. Fandan sürekli bir sıcak hava çıkıyor ama hiç soğuk hava çıkmıyor. Temizlemeden önce gayet pöfür pöfür esiyordu fan. Herhangi bir oyuna girdiğimde 10 veya 15 dakika geçmesi halinde aşırı ısınmadan laptop kapanıyor. Bunun sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Birde fan kablosunu kontrol edin, çıkartmadıysanız bile belki temizlik esnasında yerinden oynamış olabilir.
Fanı kontrol ettim fanda sıkıntı yok dönüyor ama hava tam olarak dışarı çıkamıyor gibi geliyor bana. Çünkü elimi fanın çıkış kısmına koyduğumda herhangi bir hava hissetmiyorum. Temizlemeden önce bayağı bir geliyordu.
Bence de termal macundan kaynaklanıyor. Termal macunu yenilemeni tavsiye ederim. Yenilemeden de kullanma bilgisayarı.
Termal macunun kuruyup ısıyı iyi iletememesi durumu olsaydı eğer ben temizlemeden önce olması lazım değilmiydi. Ne olduysa temizlemeden sonra oldu.

Fanı kontrol ettim fanda sıkıntı yok dönüyor ama hava tam olarak dışarı çıkamıyor gibi geliyor bana. Çünkü elimi fanın çıkış kısmına koyduğumda herhangi bir hava hissetmiyorum. Temizlemeden önce bayağı bir geliyordu.

Termal macunun kuruyup ısıyı iyi iletememesi durumu olsaydı eğer ben temizlemeden önce olması lazım değilmiydi. Ne olduysa temizlemeden sonra oldu.

Eğer ısı ya da havalandırmak borusunu çıkarttıysan işlemcini macunu yenilemen lazım. Laptop’un markası nedir?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı