Laptop fan temizleme

canturk96

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,laptopumun fanından gelen tiz sesten dolayı içini açıp temizlemeye karar verdim.Gördüğüm tüm vidaları söktüm hdd yi rami ve galiba ethernet kartını gördüm ancak bir türlü fanın olduğu kısmı açamıyorum. Laptop LG markadır. Birazdan fotoğrafları ekleyeceğim şimdiden teşekkürler tabletten bağlanıyorum biraz acil bir durum diyebilirim
2889j6u.jpg

Genelde laptoplarda fan temizlemek sıkıntılı olay, sanki inadına temizlemesinler diye açıkta bırakmıyorlar. Bence fana ulaşabilmek için alt kapağı komple sökmen lazım. Yalnız iyi karar vermen lazım, sonradan toplaması güç olabiliyor. Üstelik sökerkende zarar verme durumuda olabilir. En kesin yöntem markasına göre nette araştır, daha önceden sökme-takma tarzı videolar varsa sana rehber olur. Diğer yandan biraz karambole gidersin gibime geliyor. :)

Bir fikri olan var mı

Ya çok baktım ama bulamadım öyle videolar ayrıca dediğin gibi bunun fan kısmına ait bir bölümde yok komple çıkarmaya çalışıyorum ama yapamıyorum bir türlü

Cihazın tam modelini yazar mısınız?
LG'lerde genellikle önce klavye sökülür. Daha sonra üst kasa, ve ardından anakart alt kasada ayrılır. Bu şekilde ulaşamazsınız..

Klavyeyi tutan küçük tırnaklar var. Onları sivri birşey ile ittirip klavyeyi yukarı doğru kaldırmanız gerekir. Klavyenin altında vidalar ve touchpad,speaker kabloları var. Dikkatli davranın..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı