Laptop format atarken "boot device not found" hatası

Turan Akıncı

Hectopat
Merhabalar, laptop'a format attıktan sonra yeniden bilgisayarı başlatırken boot device not found hatası alıyorum. Bilinen tüm BIOS yöntemlerini denedim hatta BIOS update bile yaptım. Yeni SSD kadar taktım ama her seferinde aynı sonuc veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format öncesi diski temizleyin:

BIOS Boot sıralaması ne durumda? Ayrıca hangi Windows sürümünü ne tipte (UEFI/Legacy) kuruyorsunuz? Bir de bilgisayar modelinizi belirtin.

Bilgisayarım Hp pavlion 15.6 AMD A10 5745m APU (UEFI ) Legacy Enable ve Disable yapıp sıralamada USB en üste getirip denedim yine aynı sonuç verdi. Diğerlerini de üste getirip denedim sonuc aynı sorunla karşılaşan kişilerin BIOS'tan hatayı giderdiklerini gördüm fakat benimkin'de tekrar hata verdiğini gözlemledim.

Aynı model leptopta kurulumdan sonra windows açılıyor benimkinde tekrar hata veriyor.

GPT felan sıkıntı yok windows kuruluyor kurulduktan sonra yeniden otomatik başladiktan sonra hata veriyor. 3 ayrı USB ile denedim.

BIOS'ta Windows Boot Manager'ı görebiliyor musunuz boot menüsünde? Göremiyorsanız GPT şeklinde kurulmamıştır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı