Laptop Format Esnasında Mavi Ekran Sorunu

SnavS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Hp Compaq CQ57 2GB Ram Çift Çekirdekli düşük sistem bir laptop'um var kenarda. Win7 ultimate 64bit kurmuştum buna ama daha sonra Win7 Starter 32bit daha uygun olacagını düşündüm. (Win8'de kurdum ama masaüstüm Win8 olunca Laptop Win7 olsun diye düşünüyorum.) Dün sorunsuz çalışan laptop'a bugün format atayım dedim. Windows'un nereye kurulacağını seçtim ve Windows paketi genişletiliyor kısımlarında sorun olmuyor. Daha sonra normal şekilde Laptop res atıyor ve Windows boot ekranında sistem kitlenip bir anda mavi ekran sorunu veriyor. Bunu 3 farklı Win7 sürümünde denedim hepsinde aynı sorun. Windows sürümleri el değmemiş sorunsuz sürümler. Mavi ekrana ait bir resim yayınlayacağım internetten aldım resmi ama aynı hata ile karşılaşıyorum. Sorun nerede arkadaşlar? Hp Bios'dan quick Harddisk test yaptım sorunsuz çıktı. Bios resetledim ama halen windows boot ekranında kitlenip mavi ekran alıyorum. Harddisk daha yeni. Kendim 4 ay önce takıp sorunsuz kullandım şu zamana kadar. Windows 8 kur gibi önerilerde bulunmazsanız sevinirim. Win8'in bende en hızlı işletim sistemi oldugunu biliyorum. Ama Sadece internette takılacağım için Win7 starter yeterli diye düşünüyorum. Soruna ait resim aşağıda;​

Sisteme 64bit kurduğum zaman kuruyor. Az önce denedim. 32bit kuramıyorum. Sorun tam olarak bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı