Laptop GTX 760'ı tanımıyor

MuhammetJerich0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Benim bir EXP GDC v8.5 eGPU Dock'um var ve GTX 760 ile çalıştırıyorum. İkisi de 460W Cooler Master PSU ile güçlendiriliyor. Sistemi başlatıyorum her şey normal fanlar dönüyor, PSU çalışıyor, ışıklar yanıyor vs. yani her şey düzgün, setupta bir sıkıntı yok.

Sıkıntı şurada başlıyor, ben aygıt yöneticisine girdiğim zaman Görüntü bağdaştırıcılarında (Display Adapters) GTX 760'ı göremiyorum. Bunun sebebi driverları kurmadığım için evet biliyorum fakat Display Adapter sekmesinde ben Microsoft Basic Display Adapter'i de göremiyorum. Tamamen sıkıştım kaldım, setup tamamen çalışıyor fakat 700 serisi bir ekran kartını laptopa tanıtamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverleri yüklemek lazım
Dostum driverları yüklemem için bilgisayarın ekran kartını görmesi lazım ya, driverları yüklemeye çalıştığımda bilgisayara bağlı bir NVIDIA ekran kartı yok diye uyarıyor beni. Fakat var. GTX 760 bilgisayara bağlı ve çalışıyor fakat sistem görmüyor.

Dostum driverları yüklemem için bilgisayarın ekran kartını görmesi lazım ya, driverları yüklemeye çalıştığımda bilgisayara bağlı bir NVIDIA ekran kartı yok diye uyarıyor beni. Fakat var. GTX 760 bilgisayara bağlı ve çalışıyor fakat sistem görmüyor.

Görmesi lazım değil siz NVIDIA'nın sitesinden ekran kartınızı işletim sisteminizi seçip indirin sorun çözülecektir.

Ekleme yapma ihtiyacı duyuyorum şuan. Bu bir "eGPU" konusudur. "eGPU" hakkında fikir sahibi olmayanlar yardımcı olmaya çalışmazsa iyi olur. Technopat Sosyal'de bu sorunu çözebilecek tek bir kişi varsa o kişinin ellerinden öperim. Bu konuda bir laptop'a bir masaüstü ekran kartı bağlanılmaya çalışılmaktadır. Halihazırda PCI-e 3.0 ya da 4.0 ya da 50.0 portu olan bir anakarta değil, EXP GDC v8.5c üzerinden laptopun içindeki ikinci Mini PCI-e portuna ekran kartı bağlıyoruz. Bilgisi olmayanlar yardımcı olmaya çalışmasın lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı