Toshiba Qosmio EXP GDC EGPU Tavsiyesi

abb

Decapat
Emektar Toshiba Qosmio x500-100 laptopuma harici ekrankartı uygulaması ile canlandırmak istiyorum. Ancak hangi ekran kartı modeli uygundur bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bilgisayarı hali hazırda 3dsMAX ile model ve render için kullanıyorum. Ancak ekran kartından kaynaklı olduğunu tahmin ettiğim aniden kapanma sorunu yüzünden bu uygulamaya başvuracağım. Laptop bilgilerini aşağıya yazıyorum.

İşlemcitür : Intel® Core™ i7-720QM İşlemci
saat hızı : 1.60 / 2.80 Turbo GHz
Ön Veri Yolu : 1333 MHz
3. seviye önbellek : 6 MB

Ekran bağdaştırıcısıtür : CUDA™ teknolojisini destekleyen NVIDIA® GeForce® GTS 250M
bellek kapasitesi : 1.024 MB ayrılmış VRAM (TurboCache™ teknolojisini kullanan toplam kullanılabilir grafik belleği, 32-bit işletim sistemi ve 3 GB sistem belleği ile en fazla 2.298 MB; 64-bit işletim sistemi ve 5 GB sistem belleği ile en fazla 3.307 MB olabilir)
bellek türü : GDDR5 Video RAM (sırasıyla Video RAM ve sistem belleği birleştirilmiş)
bağlı veri yolu : PCI Express®

Son düzenleyen: Moderatör:
1. nesil işlemciler ile çalışıyor fakat 2., 3., 4. nesil işlemcilerde diyelim %90 performans alıyorsun 1. nesil işlemcilerde %70~%80 performans alıyorsun. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı