Laptop hafif darbe aldıktan sonra ekran karardı

Cenobite

Kilopat
Merhaba, laptoptaki boş HDD soketinin olduğu kısma (klavyeye göre sağ alt kısım) hafif darbe geldi. Bu darbe sonrası ekran karardı. Nadiren ekran gelip gidiyor, çoğunlukla bir sürü pembe piksel görüyorum. Bir sürü yıldız gibi gelip gidiyorlar.

Darbenin yakınlarında SSD var ama darbenin şiddetinin o kadar çevreye etki edeceğini zannetmiyorum. Ki etse bile SSD ekranı böyle etkiler mi? Direkt PC açılmamalı sanki. Ekran geriye yatmıştı ama bundan dolayı olmasını da aklım almıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sorun ne olabilir, kasayı açtığımda nereye bakmalıyım? (Fiziksel olarak hiçbir sıkıntı göremedim anakartta.)

Bu şekilde. Darbe sol üstteki boş soket tarafında oldu. Darbe sonrası ekranda bir geriye gitmede oldu ama bunu kapatıp açarken daha hızlısını yapıyoruz zaten.

Monster Abra A5 v15.1

Oradaki soketi çok yavaşça yerine ittirmeyi deneyin. Zaten sorun yoksa ellemeyin ve zorlamayın. (sorumluluk kabul etmiyorum :D)

Bu şekilde. Darbe sol üstteki boş soket tarafında oldu. Darbe sonrası ekranda bir geriye gitmede oldu ama bunu kapatıp açarken daha hızlısını yapıyoruz zaten.

Bahsettiğiniz yerde bu sorunu açacak bir donanım yok ama işaretlediğim soketi sök tak yapıp dener misiniz?

IMG20210509190914.jpg

Biraz denedim de elimde kalcak gibi yapısı var. En iyisi hdmi gelene kadar bir bekleyeyim. Ona göre servis yolu gözükecek... Teşekkürler
siyah pini yukarı doğru kaldırın kolayca cıkacaktır kartın şemasını bulamadım lakin attığınız görselde hdd nın boş kutusunun orada ki flexler de hasar varmı kontrol etmenizi öneririm

siyah pini yukarı doğru kaldırın kolayca cıkacaktır kartın şemasını bulamadım lakin attığınız görselde hdd nın boş kutusunun orada ki flexler de hasar varmı kontrol etmenizi öneririm
Baktım hiçbi şeyi yok, anlayamıyorum nasıl oldu. Bana nerden darbe aldığını söylemeden sorsalar kesinlikle gpuda sorun var derdim ama böyle bi darbeyi bizzat gpuya vursam yine bir şey olmaz. Anlam veremiyorum.
Şükürler olsun televizyona bağlayınca ekran sorunsuz gözüktü. Kasma var ama o da tv olduğu için heralde

Son düzenleme:
Merhaba, laptoptaki boş HDD soketinin olduğu kısma (klavyeye göre sağ alt kısım) hafif darbe geldi. Bu darbe sonrası ekran karardı. Nadiren ekran gelip gidiyor, çoğunlukla bir sürü pembe piksel görüyorum. Bir sürü yıldız gibi gelip gidiyorlar.

Darbenin yakınlarında SSD var ama darbenin şiddetinin o kadar çevreye etki edeceğini zannetmiyorum. Ki etse bile SSD ekranı böyle etkiler mi? Direkt PC açılmamalı sanki. Ekran geriye yatmıştı ama bundan dolayı olmasını da aklım almıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sorun ne olabilir, kasayı açtığımda nereye bakmalıyım? (fiziksel olarak hiçbir sıkıntı göremedim anakartta.)

Ekran ile alakali sorun LED bir seydi, bana da olmustu.

Yeni konular

Geri
Yukarı