Laptop hafızasını arttırma

whoim

Picopat
Daha fazla  
Lenovo marka bir laptopum var 512 GB hafızası var fakat çok doluyor artırmak istiyorum. 2.disk sadece SATA uyumlu olarak okumuştum SATA olarak 2. SSD takabilir miyim ya da içinden M.2 SSD'yi çıkarıp 1 2 TB olan yeni bir M.2 SSD mi takayım?

Lenovo marka bir laptopum var 512 GB hafızası var fakat çok doluyor artırmak istiyorum. 2.disk sadece SATA uyumlu olarak okumuştum SATA olarak 2. SSD takabilir miyim ya da içinden M.2 SSD'yi çıkarıp 1 2 TB olan yeni bir M.2 SSD mi takayım?

Diğer SSD boşa çıkacak bu sefer. Bu durumda oyunlar için SATA bence gayet yeterli olur.

M.2 SSD değiştirmek daha mantıklı. SATA SSD, M.2 kadar performans vermez. Satabilir ya da M.2 to SATA dönüştürücü alarak SATA yuvasına takabilirsin. Performansı düşer sadece.

M.2 SSD ile SATA SSD arasında çok ciddi performans farkları var. M.2 olanı 1 veya 2 TB olarak değiştirip yüksek hızlarda yeni SSD'yi kullanırsın. Eski diskinede 200-300 TL'ye M.2 To SATA dönüştürücü alırsan iki SSD'yi değerlendirmiş olursun. Fazladan alanın kalmış olur. Ama bu dönüştürücü ile kullandığın SATA SSD hızında çalışır. Yani performansı M.2'ye göre çok düşük olur.

Hocam eğer laptopunuzda CD yeri var ise benim arkadaşım CD yerini çıkartıp SSD girişi için aparat almıştı öyle kullanmıştı performans olarak biraz sıkıntı yaratmıştı ama çok değil normal kullanıyormuş gibiydi bu dediklerim SATA SSD için.

Hocam eğer laptopunuzda CD yeri var ise benim arkadaşım CD yerini çıkartıp SSD girişi için aparat almıştı öyle kullanmıştı performans olarak biraz sıkıntı yaratmıştı ama çok değil normal kullanıyormuş gibiydi bu dediklerim SATA SSD için.

CD yeri yok maalesef.

@spriggan @ErdemdDL cevaplarıniz için bir de RAM konusunda sorum olacaktı RAM takviyesi de yapacağım garanti bedava sağlar mı?

CD yeri yok maalesef.

@spriggan @ErdemdDL cevaplarıniz için bir de RAM konusunda sorum olacaktı RAM takviyesi de yapacağım garanti bedava sağlar mı?
Ram ücretini ve teknik teknik servis ücretini isterler. Ama çoğu marka artık kendin ram ve ssd taktığında garantiyi bozmuyor. Servise sorabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı