Laptop oyun performansı arttırma

OzzyOnFire

Decapat
Laptop'umun oyun performansını nasıl arttırırabilirim? RAM eklemek için bilgisayarcıya götürdüm tek slot RAM olduğunu söyledi. Bunun bir çözüm yolu yok mu? Masaüstü için kullanılan anakartları laptopta kullanamaz mıyım?

Kullanamazsın, tek slota en fazla 8 takarsın, termal yenilersin oksit temizlersin, onun harici Ultra şahane şeyler olmuyor laptopta.

Laptop'umun oyun performansını nasıl arttırırabilirim? RAM eklemek için bilgisayarcıya götürdüm tek slot RAM olduğunu söyledi. Bunun bir çözüm yolu yok mu? Masaüstü için kullanılan anakartları laptopta kullanamaz mıyım?

Laptop temizlik termal macun değiştirmek. Ek olarak şu anki RAM kaç MHz ve GB.

Laptop modeli verirsen tek slot un maksimum ne kadar RAM desteklediğine bakabiliriz. 16 GB destekliyordur belki de.

Hocam Şu an bilgisayarınızda 4 GB RAM Var ise 4 takın, 8 Var ise 8 takın o boş slota.

Laptop temizlik termal macun değiştirmek. Ek olarak şu anki RAM kaç MHz ve GB.
Dell Inspıron 15 i5-4210 U model bu.
İşlemciniz nedir? Ona göre kaç GB RAM desteklediğini öğrenebiliriz. SSD'de eklemek bir çözüm olabilir.
I5-4210 U
Hocam Şu an bilgisayarınızda 4 GB RAM Var ise 4 takın, 8 Var ise 8 takın o boş slota.
8 var, slotların dolu olduğunu söyledi. Açıp baksam ben anlayamaz mıyım?

16 GB'a kadar desteği var. Tek slota 16 GB takabilirsiniz.

Açıp baksam ben anlayamaz mıyım?

CPU-Z ile anlayabilirsiniz, içini açmanıza gerek yok.

16 GB'a kadar desteği var. Tek slota 16 GB takabilirsiniz.

CPU-Z ile anlayabilirsiniz, içini açmanıza gerek yok.

1x16 takabilirim yani di mi 2x8 olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı