Laptop Hangi Modda kullanılmalı?

virtualman

Hectopat
Daha fazla  
Monster laptop kullanmaktayım. Sizce laptopu yüksek performans moduna mı almalıyım yoksa dengeli de kullanmaya devam mı edeyim? PUBG vb. oyunlar oynamaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1573853811152.png

Gerekmediğinde frekansları aşağı çekip daha sessiz ve serin çalışması için "Daha iyi performans"ta kullanıyorum. Benchmark vs ile gözle görünür bir fark yarattığını görmedim "En iyi Performans" modunun.

(Monster kullanmadığım için: Monster'ın yazılımı üzerinden ne yapman gerektiğini bilmiyorum.)

Oyun oynarken full şarjda takılı oynuyorum.
Eki Görüntüle 460003

Gerekmediğinde frekansları aşağı çekip daha sessiz ve serin çalışması için "Daha iyi performans"ta kullanıyorum. Benchmark vs ile gözle görünür bir fark yarattığını görmedim "En iyi Performans" modunun.

(Monster kullanmadığım için: Monster'ın yazılımı üzerinden ne yapman gerektiğini bilmiyorum.)

Anladım uzun lafın kısası yazılan ile gerçek arasında fark var gerçeği yansıtmıyor yani.

Monster kullanıcısı olarak oyun oynarken Monster Kontrol Merkezinden Oyun Moduna almanızı öneririm. Oyun Modunda 4 GHz çalışan işlemci Dengeli ayarda 2.7 GHz civarında çalışıyor. Oyun oynamadığınız zamanlar Dengeli moda alabilirsiniz. Fişe takılı değilse ve film falan izleyecekseniz de Güç Tasarrufu moduna alın. İşlemci ve GPU frekansı çok yavaşladığından az güç tüketiyor cihaz.

Yanlış Bilgilendirme
Yüksek performansa alırsanız örnek olarak 70 FPS yerine 90 FPS alırsın ama şarjın hızlı gider.Dengeli de 75-85 FPS alırsın şarj orta seviyede düşer.
Oyun Bilgisayarlarında fişe takmadan oyun oynamanız pek mümkün değil. NVIDIA ekran kartı sadece fişe takılıyken aktif oluyor.
Oyun modunda kullanıyorum bende peki pil ayarı dengelide mi sende?
Pil ayarım her zaman en yüksek performansta orası ile oynamanıza gerek yok. Monster Kontrol Merkezi üzerinden ayarlarımı yapıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı