Laptop bataryası nasıl kullanılmalı?

mirac1881

Femtopat
Daha fazla  
Yeni bir laptop aldım, şarja takılı değilken oyun oynadığımda yaklaşık iki saat içinde şarjı bittiği için şarjda oynamak istiyorum ancak bataryayı çıkaramıyorum. Şarjı %100 yapıp şarja takılı şekilde oyun oynarsam batarya ölür mü?

Artık çoğu yeni nesil laptoplarda akım kesici var yani zarar vermez.

Yeni bir laptop aldım, şarja takılı değilken oyun oynadığımda yaklaşık iki saat içinde şarjı bittiği için şarjda oynamak istiyorum ancak bataryayı çıkaramıyorum. Şarjı %100 yapıp şarja takılı şekilde oyun oynarsam batarya ölür mü?
Yıllardır öyle kullanıyorum, bir sıkıntısı olmaz. Zaten oyunu şarjda oynaman gerek, performans düşüyor. Eski laptopumu 4-5 yıldır şarjdan çıkarmadım. Bir kez bile sorun yaşatmadı daha.

Yanlış bilgi
Evet ölür, benim bataryam öyle ölmüştü. Bataryayı nasıl çıkaramıyorsun onu merak ettim. Modeli laptop modeli nedir?

Şarja takılı olmadan zaten düzgün bir performans alamazsınız. Gaming laptoplar şarjda kullanılmak zorunda gibi bir şey performans için. Çoğu firma batarya koruma seçeneği sunuyor yerleşik olarak. Bazı firmalar %80 üstüne şarj etmeyi engelleyen ayarlar sunabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı