Laptop hasarlı gelirse ne yapılmalı?

asrnnn

Femtopat
Daha fazla  
İnsanlar internette laptop alınca bazen hasarlı ürüne denk gelebiliyor. İade ve değişim mevzuatını tam bilmiyorum. Benim de başıma gelirse mağdur olmamak için neleri bilmem ve yapmam gerekiyor? Malum yüklü bir miktar harcayacağım.

İnsanlar internette laptop alınca bazen hasarlı ürüne denk gelebiliyor. İade ve değişim mevzuatını tam bilmiyorum. Benim de başıma gelirse mağdur olmamak için neleri bilmem ve yapmam gerekiyor? Malum yüklü bir miktar harcayacağım.

Ürün hasarlıysa ellemeden drekt iade edin koşulsuz 14 gün iade hakkınız var.

Kargoyu açarken video çek hatta bekletebiliyorsan kargocuyuda beklet kırık falan gelirse tutanak tutar.

Bu tarz durumlarda mağdur olmamak adına öncelikle kargo size ulaştığı zaman kutudan açılış yaparken mutlaka video çekin. Bir sorun yok ise sistemin genel testlerini yapın, bu testlerde bir sorun yaşar isen birçok yerde 14 gün koşulsuz iade hakkın oluyor. Bu haktan yararlanabilirsin.

Ürün hasarlı olmasa bile Cayma hakkınız vardır. Görünüşünü beğenmeseniz bile iade edebilirsiniz.

Ben de bir an görünce nerede yaşadığımı sorguladım :D. Sağolun bilgilendirme için.

Kargoyu açarken video çek hatta bekletebiliyorsan kargocuyuda beklet kırık falan gelirse tutanak tutar.
Mantıklı fikirmiş ama genelde kargocular kargoyu verdikten sonra kaçacak yer arıyor. Dediğinizi denerim.

Geri
Yukarı