Laptop HDD %100 Kullanım sorunu

waieNNN

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Donanım
Laptopda harddisk %100 kullanım hatası var. İnternetteki çözümlere baktım fakat fayda etmedi. Chrome açtığımda ekran donuyor, sağ altta görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası veriyor 5-6 saniye siyah ekranda kalıp tekrardan masaüstüne atıyor. Bazen RAM kullanımı %90'lara fırlıyor. Yardim edebilecek var mi?

• 4 GB RAM.
• 2 GB GT740 ekran kartı.
• Intel Celeron 2.30 GHz işlemci.
• 500 GB harddisk.
• Windows 8.1 Home Single.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir durum. Windows 8.1 ve 10 sürümlerinde disk kullanımı sorunu vardı zaten. Bu olay Windows 10 ile kafayı yedirtecek düzeyde arttı malesef. 4 GB RAM yeni uygulamalar için yetersiz zaten. Chrome kullanırken %90 gibi değerlere fırlıyorsa bu da normal. Sistemin 2 GB kullandığını ve Chrome'un 4 sekme ile 700 küsür MB kullandığını düşünürsek bu değerler mantıklı.
1588023280837.png

RAM kullanımı %90'lara oyundayken mı yükseliyor?
Hayır hocam masaüstünde 1-2 işlem yaparken
Hizmet giriniz. Seacrh kapatınız.
Denedim fakat işe yaramadı
Normal bir durum. Windows 8.1 ve 10 sürümlerinde disk kullanımı sorunu vardı zaten. Bu olay Windows 10 ile kafayı yedirtecek düzeyde arttı maalesef. 4 GB RAM yeni uygulamalar için yetersiz zaten. Chrome kullanırken %90 gibi değerlere fırlıyorsa bu da normal. Sistemin 2 GB kullandığını ve Chrome'un 4 sekme ile 700 küsür MB kullandığını düşünürsek bu değerler mantıklı.
Eki Görüntüle 547485

Hocam bunun neresi normal Allah aşkına?
RAM kullanımı %90 diyorum, harddisk %100 diyorum. Ayni ayarda bir laptopum daha var arkada oyun açıkken Chrome kullanıyorum bu kadar yüksek değerler almıyorum.
Normal bir durum. Windows 8.1 ve 10 sürümlerinde disk kullanımı sorunu vardı zaten. Bu olay Windows 10 ile kafayı yedirtecek düzeyde arttı malesef. 4 GB RAM yeni uygulamalar için yetersiz zaten. Chrome kullanırken %90 gibi değerlere fırlıyorsa bu da normal. Sistemin 2 GB kullandığını ve Chrome'un 4 sekme ile 700 küsür MB kullandığını düşünürsek bu değerler mantıklı.
Eki Görüntüle 547485
Üstelik sistem boştayken 1 GB kullanıyordu normalde.

Son düzenleme:
Hayır hocam masaüstünde 1-2 işlem yaparken

Denedim fakat işe yaramadı

Hocam bunun neresi normal Allah aşkına?
RAM kullanımı %90 diyorum, harddisk %100 diyorum. Ayni ayarda bir laptopum daha var arkada oyun açıkken Chrome kullanıyorum bu kadar yüksek değerler almıyorum.

Üstelik sistem boştayken 1 GB kullanıyordu normalde.
Kasperksy ile tam tarama yapar mısınız? Arkadaşın dediği gibi virüs olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı