Anti-Malware %100 HDD Kullanım Sorunu

Baran Gürkan

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 2 hafta kadar önce Intel i3 6100 ve Gigabyte H170 anakart temelli yeni bir Skylake sistem topladım, geçen haftaya kadar sorunsuz çalışıyordu fakat bu hafta başlangıçta donmaya, masaüstünde sapıtmaya, interneti kesip geri getirme ya da direkt kesme, yani kısaca stabilitesini kaybetmeye başladı. Bazen düzeliyor fakat böyle olması yeni bir sistemde benim hayli canımı sıktı. Denetim masasından sistem kaynaklarını nelerin tükettiğine bakınca Antimalware'in HDD'yi kullandığını gördüm, HDD bilgisayar açıldıktan sonra 5 dakika kadar %100 olarak çalışıyor, haliyle kasıntılar başlıyor, bu stabiliteyi düzeltmek için neler yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Belki yaşayanlarınız vardır, bilgisayar açıldığında sağ alttaki Ethernet simgesi kayboluyor, Realtek'in Ethernet kontrolcü Driver' ını kaldırdım belki sorun ondadır diye.

Bilgisayar açıldıktan sonra dediğim gibi dondu, sonra mavi ekran verdi (Windows 10'un mavi ekranı) ve sonra yeniden başlattı kendini, ne yazık ki mavi ekranın fotoğrafını çekemedim.

Bütün sürücüler güncel, fakat internet bilgisayar ilk açıldığında kapalı oluyor, bağlanmıyor PC' yi yeniden başlatmak gerekiyor, bazen kasmalar gerçekleşiyor, bu arada program yok Windows'un kendi programı kullanıyor.

Bu arada galiba başlığı yeniden düzenlemişler, asıl olay stabilitenin bozulması HDD onun ardından gelen kanımca ona bağlı bir sorun.

Bakın. Size tavsiyem şudur. Total Security 360 adlı anti virüs'ü yükleyin. Windows Defender kendini kapatıyor zaten. Sonra aşağı bardan total security i kapatın.

Peki bu stabilite olayı ne olacak ? Dediğim gibi PC açıldığında ilk 3 dk tamamen donuk, sonra internet kesiliyor bazen normal açılıyor, sürekli bir sorun halinde.

Sistem yeni zaten, ne gerek var kasanın içi tertemiz + format atıldı sistem yeni olduğu için, 2-3 yıllık bir sistemden bahsetmiyoruz 2-3 haftalık bir sistemden bahsediyoruz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı