Laptop HDD Bad Sector Sorunu

Lander

Kilopat
Daha fazla  
HDD diskim (işletim sistemi kurulu değil, HDD CD-ROM'a takılı) 10 gün önce indirme esnasında "shutdown -s -t" komutu ile kapandıktan sonra kullanılamaz hale geldi. CMD'den chkdsk komutu ile düzelttim. Sonrasında Steam'den Torrent'den indirme yaparken disk hataları vermeye başladı. En son "chkdsk /f /r /x" komutu ile bad sectorları transfer edeyim dedim. Sonrasında yaptığım HD Tune testi ile diskin 10 gün öncesine kıyasla çok daha kötü bir durumda olduğunu gördüm.

Yeni bir HDD almayı planlıyorum, harici bir disk alıp bu diski formatlamak geldi aklıma. Sonrasında bunun yerine dahili disk alıp bunu hariciye mi dönüştürsem düşüncesi. Siz ne tavsiye edersiniz?

10 gün önceki HD Tune testleri.

hdTuneScans 12.06.18.png

Şimdiki yarım health testi.

HdTune 22.06.18.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni HDD alınmalı fakat bunu da harici olarak kullanmanızı önermiyorum. Bad Sector olan HDD'lere veri depolamak için güvenilmemeli.

Bir diskte bad sector oluşmaya başladıysa artık ondan hayır gelmez. Ömrünün sonuna gelmeye başlamıştır. Verilerinizi depolayıp yeni bir HDD almanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı