Laptop HDD Değiştirme

Scoutest

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-9600k - gtx 1060 6gb - 16gb ram - Z390 aorus elite - cm masterliquid pro 240 - tt tr2s 700w - cm mastercase pro 5 - 500 + 240 ssd - 500gb hdd
Meslek
Serbest
Merhabalar. Packard-Bell B.V. EasyNote MX45 adlı laptop'ımda 13 yıllık Seagate marka bir IDE HDD var. Şu ana kadar sorunsuz çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. Okuma yazma değerleri oldukça düşük. Mevcut boşta bir tane 120GB Kingston HyperX 3K Serial ATA SSD'im var. Girişleri uymadığından dolayı sisteme takamadık. İki adet alternatif bulduk. Birincisi şahsen biraz daha yorucu ve masraflı bir iş. CD-ROM Sata'yı Serial ATA' ya dönüştürücü aparat alıp SSD' yi buraya monte etmek. Ama buradan yine de oldukça düşük hız alacağımı düşündüğümden ikinci alternatifim SD Kart girişine 64GB SanDisk ya da SAMSUNG Marka SD Kart takıp üzerine Windows kurmak. Sizce hangisi daha mantıklı ve ''kesin sonuç verir?'' Görüşlerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum.

SD kart ile mantıklı değil okuma yazma hızları epey düşük olacak. SSD daha mantıklı duruyor. IDE'den SATA'ya dönüştürücü alıp harici olarak kullanabilirsin.

SD kart ile mantıklı değil okuma yazma hızları epey düşük olacak. SSD daha mantıklı duruyor. IDE'den SATA'ya dönüştürücü alıp harici olarak kullanabilirsin.
Peki bilgisayar bunu algıladıktan sonra Windows 7' yi ana C:/ diskinden ''Paragon Hard Disk Manager'' ile SSD' ye klonlamak mümkün mü?
Bir de bu aparatı taktıktan sonra SSD' nin yerine girmesi oldukça zorlaşır diye düşünüyorum. Direkt olarak IDE' den aldığı için büyük bir çıkıntı oluşacak diye düşünüyorum. Direkt olarak USB' den alır isem yine çok yavaş olur. Üretebileceğim bir çözüm yolu var mı sizce?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı