Lenovo Z510 laptop HDD değiştirme

gulizar77

Hectopat
Daha fazla  
Elimde Lenovo Z510 modelinde laptop var ve ne yazık ki harddiski miladını dolduruyor yavaş yavaş.

Şimdi bu modelde kullanılan harddisk : ST1000LM014

Ancak ne yazık ki piyasada bu ürünü bulamadım. O yüzden aynı özelliklere sahip farklı bir harddisk alacağım.

Bu harddisk 2.5 inch 1 TB SSHD bir harddisk. Kalınlığı ise 9.5mm.

Araştırmalarım sonucunda ise 1 TB SSHD olarak ST1000LX015 buldum.

Bu da 2.5 inch olmasına rağmen bunun kalınlığı 7mm.

Ben bunu temin edersem montajda sıkıntı yaşar mıyım?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O cihaza her kalınlıktaki 2.5 inç harddiskler sorunsuzca takılıp kullanılabilir. Harddiskini SSD Caddy ile DVD-ROM yerine takıp harddiskini çıkardığın yere SSD koyman daha mantıklı bir yükseltme olur. Bu devirde birincil depolama gereksinimi için harddisk almak çok saçma.

O cihaza her kalınlıktaki 2.5 inç harddiskler sorunsuzca takılıp kullanılabilir. Harddiskini SSD Caddy ile DVD-ROM yerine takıp harddiskini çıkardığın yere SSD koyman daha mantıklı bir yükseltme olur. Bu devirde birincil depolama gereksinimi için harddisk almak çok saçma.

Cevap için teşekkürler. Şuanda bir öğrenci olarak hayatımı devam ettirdiğim için SSD biraz uzak görünüyor bana. :redface: Zaten yükseltme için değil de zorunlu bir değişiklik benim durumum.

2.5 inch bir SSHD alacağım ve onu kullanacağım. Tekrar teşekkürler... (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı