Laptop HDD'si masaüstü bilgisayarda gözükmüyor

Laptop harddiskimi masaüstü bilgisayarıma bağladım lakin görmedi. USB giriş çıkış uyarısı da vermiyor. Çözüm yolunu bilen var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Disk Yönetimi'ni açın.
  • Burayı açar açmaz zaten karşınıza bir pencere çıkmalı, üzerinde GPT ve MBR ibaresi olan.
  • GPT'yi seçip tamam deyin.
  • Sonrasında burada kapasitelere bakıp sabit diskinizi bulun.
  • Sağ tıklayıp Yeni Birim deyin.
  • Bütün adımları İleri diyerek bitirip işlemi sonlandırın.
  • Biraz bekledikten sonra disk formatlanacak ve sürücü harfi atanıp kullanıma hazır hale gelecek.

Windows'un arama yerinde "Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir." yazın ve çıkan pencerede aşağıya inip bakın yabancı birim görünmesi lazım. Sağ tıklayıp "Yabancıyı al." tuşuna basın görünecektir.
Düzeltme: "Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir." tuşu disk yönetimi uygulamasını açar.

USB ile mi bağladınız? Dönüştürücü veya kablo bozuk olabilir. Farklı portlara takmayı da deneyin.

Ama taktığım zaman hard diskin mavi ışığı yanıyor ve ilk taktığımda 10 15 saniye boyunca çalışıyor. Sadece ekranda herhangi bir uyarı olmuyor ve disklerde de göremiyorum.
Windows'un arama yerinde "Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir." yazın ve çıkan pencerede aşağıya inip bakın yabancı birim görünmesi lazım. Sağ tıklayıp "Yabancıyı al." tuşuna basın görünecektir.
Burayı kastediyorsunuz değil mi? Belirttiğiniz şey yok ya da ben anlamadığım için farkedemiyorum. 😊
Burayı kastediyorsunuz değil mi? Belirttiğiniz şey yok ya da ben anlamadığım için farkedemiyorum. 😊

Dosya Ekleri

• 1606567166295470728844348634366.jpg
    1606567166295470728844348634366.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 23
Sol üstten eylem'e basıp diskleri yeniden tara'ya basınız. Diskin görünmesi lazım. Şurdan pencereyi alta indirmemiş olabilirsiniz. Bu arada bu HDD bios'ta da görünmüyorsa bağlantı problemi vardır HDD'ye iyi takamamış veya USB dönüştürücünüz uymuyor olabilir güç yetersiz geliyor olabilir. Elinizde SATA veya IDE kablonuz varsa onunla takın bilgisayara en etkili yöntem budur.
1606567697184.png

Yeni konular

Geri
Yukarı