Masaüstü bilgisayara Laptop HDD'si Takınca FPS Sorunu

patuaid

Kilopat
Daha fazla  
Laptop'umdan çıkan HDD'yi masaüstü bilgisayarıma taktım fakat oyunlarda işlemci kullanımım %100'e kadar çıkmaya başladı. Sürücüler güncel.

Sistem özellikleri:
Ryzen 5 2600X
Gigabyte GTX1070
2x8 Adata XPG
2x480GB SSD Adata

Muhtemelen 5400RPM bir HDD'dir. External case alarak external HDD olarak kullanmanızı öneririm. Günümüz için başka bir kullanım amacı uygun değildir.

Laptop HDD'si ile kullanıyorum ben sistemimi, hiçbir yavaşlık veya sıkıntı yok. (5400 RPM olmasına rağmen). Büyük ihtimal siz çok eski bir dizüstü bilgisayarındaki çok kullanılmış ve eski bir HDD takmışsınız. 2.ele ön yargınız yoksa 50 liraya 500 GB masaüstü HDD'si bulabilirsiniz.

Laptop HDD'lerinin kendine hayrı yok. 2 tane 480 GB SSD varsa sökün zaten HDD'yi.
Yedekler için ekstra alan gerekmişti, en iyisi yeni bir HDD alayım, teşekkürler.
Laptop HDD'si ile kullanıyorum ben sistemimi, hiçbir yavaşlık veya sıkıntı yok. (5400 RPM olmasına rağmen). Büyük ihtimal siz çok eski bir dizüstü bilgisayarındaki çok kullanılmış ve eski bir HDD takmışsınız. 2.ele ön yargınız yoksa 50 liraya 500 GB masaüstü HDD'si bulabilirsiniz.
Hayır, Laptop HDD'si dediğim harici HDD, USB 3.1 arayüzü ile çalışan HDD'nin içini açıp bilgisayara taktım, fakat işlemci kullanımı arttığından eski kutusuna geri koydum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı