Laptop hep şarjda mı takılı kalmalı?

Mustafa312432

Zeptopat
ASUS markalı bir laptop aldık ve araştırdığım kadarıyla laptoplar dışarı çıkarmadıkça evde fişe takılı kalmalıymış, bunun sebebi batarya ömrünü bitirmemeye çalışmakmış. Doğru mudur?

Aguilar

Decipat
Makaleler
1
Yer
Andalucia, Spain 1492
MyASUS uygulamasında bu özellik var mı bilmiyorum ama Lenovo vantage uygulamasında tasarruf kipini açtığınızda laptopunuz şarjda iken batarya seviyesi %60 seviyesine sabitleniyor. Böylece pil şarj döngüsü azaltılmış oluyor. Bakabilirsiniz MyASUS uygulamasına.

KS
KS
M

Mustafa312432

Zeptopat
MyASUS uygulamasında bu özellik var mı bilmiyorum ama Lenovo vantage uygulamasında tasarruf kipini açtığınızda laptopunuz şarjda iken batarya seviyesi %60 seviyesine sabitleniyor. Böylece pil şarj döngüsü azaltılmış oluyor. Bakabilirsiniz MyASUS uygulamasına.
10 yıldır masaüstü bilgisayar kullandığım için pil şarj döngüsünü, tasarruf kipini bilmiyorum. Batarya seviyesini %60 seviyesine sabitlenmesi iyi bir şey mi?

Aguilar

Decipat
Makaleler
1
Yer
Andalucia, Spain 1492
10 yıldır masaüstü bilgisayar kullandığım için pil şarj döngüsünü, tasarruf kipini bilmiyorum. Batarya seviyesini %60 seviyesine sabitlenmesi iyi bir şey mi?

letsgomen55

Picopat
Var bu özellik. Ben de kullanıyorum. Yeni keşfettim.

Yeni konular

Yukarı