Laptop her yeniden başlatmada 144'ten 60 Hz'e düşüyor

Sleim

Picopat
Daha fazla  
Monster laptop kullanıyorum. Ne zaman yeniden başlatsam 144 Hz'ten 60 Hz'e düşüyor. Sürekli ayarlardan değiştirmem gerekiyor. Bunu kalıcı yapmanın bir yolu var mı? Normal mi böyle olması? Oyun oynamadığım zamanlar 60 Hz kalması daha mı iyi yoksa o yüzden mi düşüyor?

Böyle olması normal değil. Bir de Intel grafik sürücüsü güncel değilse güncelleyip Intel Grafik Merkezi üzerinden değiştirin yenileme hızını.

Monster laptop kullanıyorum. Ne zaman yeniden başlatsam 144 Hz'ten 60 Hz'e düşüyor. Sürekli ayarlardan değiştirmem gerekiyor. Bunu kalıcı yapmanın bir yolu var mı? Normal mi böyle olması? Oyun oynamadığım zamanlar 60 Hz kalması daha mı iyi yoksa o yüzden mi düşüyor?

Sorun normal değil genelde bir ayar değiştinde düşer yazılım hatası olabilir ben format atarak çözmüştüm hiç uğraşmadım.

Böyle olması normal değil. Bir de Intel grafik sürücüsü güncel değilse güncelleyip Intel Grafik Merkezi üzerinden değiştirin yenileme hızını.
Sorun normal değil genelde bir ayar değiştinde düşer yazılım hatası olabilir ben format atarak çözmüştüm hiç uğraşmadım.
Daha 2 ay önce aldım ya şuan içime korku düştü. Aygıt yöneticisinde ve geforce'da her şey güncel. Grafik merkezinde şuan 144 gözüküyor normal ayarlardan değiştirmiştim önceden. Format için flash belleğim var bilen biri vermişti ama nasıl yapıldığını bilmiyorum yurtta kalıyorum bozarım falan diye korkarım açıkçası.

Daha 2 ay önce aldım ya şu an içime korku düştü. Aygıt yöneticisinde ve GeForce'da her şey güncel. Grafik merkezinde şu an 144 gözüküyor normal ayarlardan değiştirmiştim önceden. Format için flash belleğim var bilen biri vermişti ama nasıl yapıldığını bilmiyorum yurtta kalıyorum bozarım falan diye korkarım açıkçası.

Korkcak bir şey yok yazılım hatası hal edilir yani klasik Windows sorunları yani.
Bence Windows'u kendi sitesinden orijinal olarak indirin ve format atın ya da NVIDIA Denetim Masası'ndan gene 144Hz oluştur onu seçersin öyle dene olmaz ise format at hiç uğraşma.

Korkcak bir şey yok yazılım hatası hal edilir yani klasik Windows sorunları yani.
Bence Windows'u kendi sitesinden orijinal olarak indirin ve format atın ya da NVIDIA Denetim Masası'ndan gene 144Hz oluştur onu seçersin öyle dene olmaz ise format at hiç uğraşma.
NVİDİA denetim masasında 144hz oluştur seçeneğini bulamadım. Ama intel grafik merkezinden 144'e almayı denememiştim normal windows ayarları yerine orayı deneyecem bir dahakine. Olmaz ise dediğin gibi format atıcam artık. Teşekkür ederim yardımın için.

Geri
Yukarı