Laptop hiçbir şekilde format atmaya izin vermiyor

Valve

Hectopat
Arkadaşlar 6 ay öncesine kadar laptopumu Windows ayarları menüsünden sıfırlama işlemi yaptım 12 saat sürdü hala %33 olunca yarın bir bilgisayarcıya götürürüm dedim.
Bilgisayarcıya bıraktım aldığımda kapanmama sorunu var bunda dedi bilgisayarı kapat tuşuna basdıktan sonra illa güç tuşundan kapatman lazım dedi ben HDD'den şüpheliydim adam SSD takıp denemiş sorun yok beni HDD'yi geri takıp teslim etti halbuki laptopu vermeden önce öyle bir sorun yoktu anakart arızası dedi.
Ben de yeni anakarta baktım 500 lira yenisini almak yerine zaten bilgisayarı yenileyecektim attım bir kenara.
Şimdi ise onu değerlendirmek istedim bilgisayarı açtım bir format attım tam format bitti hata verdi.
Zaten bilgisayarda halihazırda bir Windows var sürekli açılırken mavi ekran yiyordum.
Birkaç kez format atmayı denedim olmadı bu seferde bilgisayar sürekli mavi ekran vermeye başladı.
Format ekranına gelemiyorum bilgisayar zaten açılırken mavi ekran veriyor.
Kısır döngüye girdi ben buna ne yapıp format atabilirim?
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Eğer format atarken sorun oluyorsa HDD'de sorun vardır. HDD'nin kontrol kartını söküp bildiğimiz Faber Castell mavi sınav silgisi ile silmeyi deneyin. HDD arayüz kısmı şuna benzer:
1618858818118.png

Sorun çözülmezse HDD'yi arızalı olmayan bir HDD veya SSD ile değiştirmeyi deneyin. Eğer sorun yine çözülmezse bu sefer RAM'lere geçin. RAM'lerin sarı kısmını yine Faber Castell mavi sınav silgisi ile silin.
ÖNEMLİ NOT: RAM'leri silerken ufak minnacık devre bileşenlerini koparmamaya bakın. Koparsa RAM'leri bozarsınız. Böyle bir durum olursa kesinlikle sorumluluk kabul etmem.
RAM'leri temizlemenize rağmen yine düzelmezse RAM'leri arızalı olmadığından emin olduğunuz bir RAM ile değiştirin. Eğer hala daha düzelmezse size tavsiyem:
1618859283273.png

Faber Castell mavi sınav silgisi:
1618859125107.png

Blue Screen'in HDD ile bir ilgisi yok ya kurulan Windows sisteminde yada RAM'lerde sorun vardır RAM'leri temizleyin o sarı bölgelerini.
Nasıl HDD ile ilgisi yok? Saçmalamışsınız. HDD, RAM, anakart hatta işlemciden bile kaynaklanabilir BSOD.

Kardeşim disksiz sistem kullanıyoruz bazı PC'ler BSOD veriyor RAM'i sokuyoruz o mavi silgiyle siliyoruz düzeliyor HDD'nin hiçbir şeyle alakası yok.
Bir şey bilmiyorsan kapa çeneni de adam sansınlar. HDD/SSD sistemin en önemli bileşenlerindendir. İşletim sistemini HDD/SSD'ye kuruyorsunuz. İşletim sistemi olmadan ne zamandan beri sistem açılıyor?
Kardeşim disksiz sistem kullanıyoruz.
Şaka mı bu? HDD/SSD olmadan sistem açılmaz. Doğrudan BIOS ekranına atar yüksek ihtimal.

Bu arada yazım kuralı denen bir şey duydunuz mu? Duymadıysanız internetten araştırın. Bu yazım kurallarına uyun ki hem yazım hatalarından hem de yanlış bilgilendirmeden ceza yemeyin.

Bir şey bilmiyorsan kapa çeneni de adam sansınlar. HDD/SSD sistemin en önemli bileşenlerindendir. İşletim sistemini HDD/SSD'ye kuruyorsunuz. İşletim sistemi olmadan ne zamandan beri sistem açılıyor?

Şaka mı bu? HDD/SSD olmadan sistem açılmaz. Doğrudan BIOS ekranına atar yüksek ihtimal.

Al o zaman Technopat'ın kendi videosu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NXD8'i araştır bir güzel nasıl oluyormuş bak. Bak disksiz PC.

Al o zaman Technopat'ın kendi videosu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NXD8'i araştır bir güzel nasıl oluyormuş bak bakim disksiz PC.
Farkındaysan "internet kafe sistemi diyor". Bu sistemler bir sunucuya bağlı. İşletim sistemini o sunucunun diskinden ağ yolu ile alıyor. Sonuçta işin içinde yine bir "disk" var. Yani disk olmazsa olmaz.

@Valve diskini çıkartıp başka bir bilgisayarda formatlamayı deneyebilir misin?
Diskini çıkartıp farklı bilgisayarda şunu da yapabilirsin içindeki Windows bölümünü uçurup yeniden temiz format atmayı deneyebilirsin temiz formattan kastım ne 100 MB'lik 250 MB'lik disk bölümleri vardır onları da silmen gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı