Laptop hızı nasıl arttırılır?

Hayır ne alaka? Aksine bir laptopum olmasına rağmen bu konuda hiçbir şey bilmediğim için susuyorum bak, buraya kadar tek bir boş tavsiye vermedim hâlâ daha vermiyorum. Çünkü bilmiyorum. Ha, eğer bilmememe rağmen bir tavsiye verecek olsaydım arkadaşa unlost FPS arttırma videosu izlemesini tavsiye edebilirdim :)

Ben denedim verdiğim tavsiyeleri bende işe yaradı, o yüzden arkadaşa da söyledim. Ayrıca ikide bir unlost olayını yüzüme vurman senin ne kadar toksik biri olduğunu kanıtlar nitelikte. Videoda yaptığı şeyler işletim sistemini ve oyun içi FPS'i arttıran şeyler. Sonuçta bu forumda herkes bilgisayar uzmanı değil. Seni saygıya davet ediyorum. Tabii ki varsa.

Ben denedim verdiğim tavsiyeleri bende işe yaradı, o yüzden arkadaşa da söyledim. Ayrıca ikide bir unlost olayını yüzüme vurman senin ne kadar toksik biri olduğunu kanıtlar nitelikte. Videoda yaptığı şeyler işletim sistemini ve oyun içi FPS'i arttıran şeyler. Sonuçta bu forumda herkes bilgisayar uzmanı değil. Seni saygıya davet ediyorum. Tabii ki varsa.
Tamam bay yorumcuu.

2021 Temmuz'da aldım laptopumu daha arka kapağını bile açmadım bakım yapsam ve boşta %80 olan 4 GB RAM'ı 16 yapsam ne kadar performans artar.
Termal macun yenilersen ve bakım yaparsan FPS konusunda bir şey diyemem fakat sıcaklık değerlerin oldukça düşecektir. Ayrıca yapacağın RAM yükseltmesi için tam bir değer veremem ancak dual channel (8+8) olarak yükseltmeyi yaparsan gözle görülür bir FPS artışı gözlemlersin.

Termal macun yenilersen ve bakım yaparsan FPS konusunda bir şey diyemem fakat sıcaklık değerlerin oldukça düşecektir. Ayrıca yapacağın RAM yükseltmesi için tam bir değer veremem ancak Dual channel (8+8) olarak yükseltmeyi yaparsan gözle görülür bir FPS artışı gözlemlersin.

Laptop tek slot 4 GB'yi sökcem.

Yeni konular

Geri
Yukarı