Laptop için 120 GB SSD önerisi

Bütçe
200

Akmuhammed

Hectopat
Arkadaşlar Dell i5 laptopum var. 120 GB SSD takmak istiyorum. Önerdiginiz marka var mı?
Bir de DVD yazının yerine de hard diski takmak istiyorum. Onu takmak için çerçeveler oluyor. Onlar laptopa göre fark ediyor mu yoksa hepsine de uyuyor mu?

Anladim peki o çerçeve fark ediyormu her hangi birini sipariş verirsem uyar mı?
Dizüstü bilgisayarınızın kasasını açın. İçinde M2 girişi var mı bakın. Yoksa SATA girişine bakın. Eğer ikisi de varsa M2 NVMe SSD tercih etmenizi öneririm; yoksa mecburen SATA bir SSD tercih etmeniz gerekecek. Eğer SATA girişi varsa sadece kaç inçlik SATA olması gerektiğini öğrenin SATA'lar 2,5 ve 3,5 inç olarak farklı büyüklükte olabiliyorlar. Ancak M2 girişi varsa bunlar standarttır. Masaüstü bilgisayarda da aynıdır, dizüstü bilgisayarların hepsinde de aynıdır.

Dizüstü bilgisayarınızın kasasını açın. İçinde M2 girişi var mı bakın. Yoksa SATA girişine bakın. Eğer ikisi de varsa M2 NVMe SSD tercih etmenizi öneririm; yoksa mecburen SATA bir SSD tercih etmeniz gerekecek. Eğer SATA girişi varsa sadece kaç inçlik SATA olması gerektiğini öğrenin SATA'lar 2,5 ve 3,5 inç olarak farklı büyüklükte olabiliyorlar. Ancak M2 girişi varsa bunlar standarttır. Masaüstü bilgisayarda da aynıdır, dizüstü bilgisayarların hepsinde de aynıdır.
Anladım teşekkür ederim hepinize. O zmn açıp bakmamda fayda var
Samsung EVO al... Başka markaya bakıpta kafan karışmasın. Samsung EVO candır 860 ve 870 tavsiyemdir.
Onlar pahalı alamicam galiba

Yeni konular

Geri
Yukarı