Laptop için 16 GB RAM vs SSD

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i7-6700HQ Nvidia Geforce GTX 950m (4gb vram) 8 gb ram 1 tb hdd 480 gb ssd
SSD veya HDD modeli
1 tb Hdd
Merhaba, bilgisayarımda 1TB HDD ve 8 GB RAM var. Ben bunu 16 GB RAM yapmayı düşünüyorum ya da SSD mi almalıyım? SSD alırsam, Windows SSD'ye yükleyeceğim elimdeki HDD'yi ise CD yuvasına HDD Caddy takarak HDD yide takmış olacağım. Yani Total'de 500 (ya da 320) GB SSD ve 1 TB HDD olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarımda 1TB HDD ve 8 GB RAM var. Ben bunu 16 GB RAM yapmayı düşünüyorum ya da SSD mi almalıyım? SSD alırsam, Windows SSD'ye yükleyeceğim elimdeki HDD'yi ise CD yuvasına HDD Caddy takarak HDD yide takmış olacağım. Yani Total'de 500 (ya da 320) GB SSD ve 1 TB HDD olacak.
320GB SSDyi nereden buldunuz çok merak ediyorum. 8 hala yeterli çok büyümeyen işler için o sebeple SSD. İşlemci kimci necidir ve diğer parçalar, son olarak da bütçe?

SSD olmadıktan sonra Windows'ta RAM'den ne kadar iyi performans alınabilir ki?
Öncelik bence SSD, sonra RAM.

320GB SSDyi nereden buldunuz çok merak ediyorum. 8 hala yeterli çok büyümeyen işler için o sebeple SSD. İşlemci kimci necidir ve diğer parçalar, son olarak da bütçe?
320 yi yanlış yazmışım aklım hdd ye gitmiş 256 yazacaktım

SSD olmadıktan sonra Windows'ta RAM'den ne kadar iyi performans alınabilir ki?
Öncelik bence SSD, sonra RAM.
teşekkür ederim ssd taktıracağım o zaman

ya şöyle mesela arkada spotify+ets2 açınca tüm ram kullanılıyor

Ya şöyle mesela arkada spotify+ets2 açınca tüm ram kullanılıyor
O zaman gerekir tabi RAM fakat ne kadar kullanılıyor, %80-85 değerlerindeyse çok sallanacak bir unsur yoktur, eğer göçmeler başlarsa RAMsizlikten o zaman ihtiyaç olmuş olur.

Tabi para varsa yükseltilir fakat SSD çok büyük nimet.

Şu anda ne kadarını kullanıyor sistem RAMin oyunda?

O zaman gerekir tabi RAM fakat ne kadar kullanılıyor, %80-85 değerlerindeyse çok sallanacak bir unsur yoktur, eğer göçmeler başlarsa RAMsizlikten o zaman ihtiyaç olmuş olur.

Tabi para varsa yükseltilir fakat SSD çok büyük nimet.

Şu anda ne kadarını kullanıyor sistem RAMin oyunda?
Yani ets2 + spotify yapınca 7.8 gb ramin 7. 2sinden daha fazlasını kullanıyor

Yani ets2 + spotify yapınca 7.8 gb ramin 7. 2sinden daha fazlasını kullanıyor
O 800MB içine bi browser daha açılır :D
Eğer çalışıyorsa dert değil, işletim sistemin zaten sistem iyice sıkışmaya başlayınca RAMdeki çöpleri olduğunca boşaltmaya çabalayacak. Ha para varsa alınır bi 8lik daha, rahat rahat oynarsın fakat SSD günlük kullanımda ,program açılış ve tepki hızları için büyük nimet.

O 800MB içine bi browser daha açılır :D
Eğer çalışıyorsa dert değil, işletim sistemin zaten sistem iyice sıkışmaya başlayınca RAMdeki çöpleri olduğunca boşaltmaya çabalayacak. Ha para varsa alınır bi 8lik daha, rahat rahat oynarsın fakat SSD günlük kullanımda ,program açılış ve tepki hızları için büyük nimet.
Çok teşekkür ederim ssd alacağım şimdilik

Yeni konular

Geri
Yukarı