Laptop için 3000₺ 144Hz 23.8" monitör önerisi

Bütçe
3000

ogulcansivri

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Göktürk
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5 12500H, RTX3050 4Gb, 512 GB Samsung SSD, 16 GB DDR4 CL22 Kingston Ram
Meslek
Sitogenetik Laboratuvar Sorumlusu
Arkadaşlar merhaba, oyun oynarken laptop çok aşağıda kaldığı için boynumda bir tık ağrıya sebep oluyor. Laptopun kendi ekranı IPS olduğu için aslında ideal ama 144 Hz ve IPS monitörler çok pahalı. Benim hem gözümü yormayacak, hem 23.8 inç olacak bir monitör önerir misiniz? 75 Hz de yeter diye düşünüyorum çünkü oyunlarda ortalama 80 90 FPS alıyorum zaten.

Acer 23.8 bu nasıldır?

Arkadaşlar merhaba, oyun oynarken laptop çok aşağıda kaldığı için boynumda bir tık ağrıya sebep oluyor. Laptopun kendi ekranı IPS olduğu için aslında ideal ama 144 Hz ve IPS monitörler çok pahalı. Benim hem gözümü yormayacak, hem 23.8 inç olacak bir monitör önerir misiniz? 75 Hz de yeter diye düşünüyorum çünkü oyunlarda ortalama 80 90 FPS alıyorum zaten.

Acer 23.8 bu nasıldır?
Alınmaz. En kötü buna bakmalısın.

Peki VA ile IPS arasında çok fark var mı?

Çok fark var. Ghosting rahatsız edici boyutta olduğunda kullanıcının keyfi kaçıyor. Buna forumda VA panel alanlardan da bizzat duyuyoruz.
Zaten IPS panele alışmışsın. IPS'ten devam et.
Önerilen ASUS işini görür. Alabiliyorsun 144Hz al. 80/90 FPS alsan bile 75Hz monitöre göre daha iyi akıcılık sunuyor. Tepkime süresi de daha iyi.

Acer 23.8 bu nasıldır?

Nasıl olduğunu bilmiyorum. Hiçde kullanmadım.
Casper Excalibur E238FHD G Monitör
Lenova 66EEGAC3TK Q24I-20

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı