Laptop için AMD ve Intel işlemciler nasıl karşılaştırılır?

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Laptop için AMD ve Intel markalı işlemcilerin hangi hangisine denk geliyor öğrenmek istiyorum. Herhangi bir site bulamadım. Bu bilgileri içeren herhangi bir site veya tablonuz var ise yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Bu site kıyas yapmıyor ki? Benim demek istediğim hangi Intel işlemcisi hangi AMD işlemcisine denk geliyor. Direkt model olarak.

Bu da tam olmuyor. Çünkü hangisiyle hangisinin denk olmadığını bilmeden nasıl kıyaslayabilirim? Bana hazır bir tablo lazım. Üst model işlemciler değil genelde i5-4. nesil falan. Yine de teşekkür ederim.
4. nesil i5 tarihi eser olma yoluna doğru ilerliyor, bilemiyorum ne yazık ki. Ama o zamanlar AMD'nin durumu pek iyi değildi, aynı nesilde çıkan işlemcilerinin aynı seviyede olacağını zannetmem.
Güncelleme: Eğer 4. nesil i5 derken R5'leri kast ettiyseniz R5 4600H'nin i7 10750H civarlarında olduğunu söyleyebilirim. R7 4800H ise i7'yi hayli hayli geçiyor.

4. nesil i5 tarihi eser olma yoluna doğru ilerliyor, bilemiyorum ne yazık ki. Ama o zamanlar AMD'nin durumu pek iyi değildi, aynı nesilde çıkan işlemcilerinin aynı seviyede olacağını zannetmem.
Güncelleme: Eğer 4. nesil i5 derken R5'leri kast ettiyseniz R5 4600H'nin i7 10750H civarlarında olduğunu söyleyebilirim. R7 4800H ise i7'yi hayli hayli geçiyor.
Ben sadece denklerini öğrenmek istiyorum.

Ben sadece denklerini öğrenmek istiyorum.
Her modelin birebir dengi yoktur, hele o zamanlarda AMD piyasada zaten gerideydi. Laptop piyasasında en güçlü FX'lerin bile dönemin i5-i7'leri arasında olduğundan şüpheliyim. Gerisini de bilmiyorum. Ama illaha da öğrenmek isterseniz önce i5 4. nesil işlemci listesini açın, sonra da aynı dönemde çıkan FX işlemcilere bakın. Öbür türlü öğrenebileceğinizi sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı