Laptop için HDMI to Display Port kablo önerisi

Bütçe
100 TL

cagataysen

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar,

165 Hz, 2K, G-Sync (Dell 27") monitör aldım ve monitörün yanında Display Port ile 2 adet HDMI kablosu geldi. Monitörü laptopuma bağlayacağım ve 165 Hz'lik performans almak istiyorum. Laptopumda Display Port girişi yokmuş maalesef, o yüzden şu an sadece HDMI girişini kullanıp en fazla 120 Hz alıyorum. HDMI to Display Port kablo almayı düşünüyorum. Ama hesaplı ve sağlam olacaksa direkt Display Port ucu olan ve HDMI ucu olan bir kablo da alabilirim. Bu konuda her türlü çözüme açığım.

Bu arada Display Port to HDMI ürününü alıp denediğimde Display Port olarak algılanmadı, yani yanlış ürün sipariş etmişim. Bu sebeple HDMI to Display Port bir converter sipariş etmeyi düşünüyorum.

Satın almamı önerdiğiniz ürün ismi veya aldıysanız ürün linki bırakabilirseniz çok sevinirim. Deneyim ve bilgilerinizi aktarabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

165 Hz, 2K, G-Sync (Dell 27") monitör aldım ve monitörün yanında Display Port ile 2 adet HDMI kablosu geldi. Monitörü laptopuma bağlayacağım ve 165 Hz'lik performans almak istiyorum. Laptopumda Display Port girişi yokmuş maalesef, o yüzden şu an sadece HDMI girişini kullanıp en fazla 120 Hz alıyorum. HDMI to Display Port kablo almayı düşünüyorum. Ama hesaplı ve sağlam olacaksa direkt Display Port ucu olan ve HDMI ucu olan bir kablo da alabilirim. Bu konuda her türlü çözüme açığım.

Bu arada Display Port to HDMI ürününü alıp denediğimde Display Port olarak algılanmadı, yani yanlış ürün sipariş etmişim. Bu sebeple HDMI to Display Port bir converter sipariş etmeyi düşünüyorum.

Satın almamı önerdiğiniz ürün ismi veya aldıysanız ürün linki bırakabilirseniz çok sevinirim. Deneyim ve bilgilerinizi aktarabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Selamlar,

Rica ederim, ben teşekkür ederim.

Belki biraz olumsuz bir haber olacak ama belki de ben bilmiyorumdur. Ancak laptopunuzda DP çıkışı değil de HDMI çıkışı varsa en fazla 144 Hz alabilirsiniz. HDMI'ın en fazla verebileceği limite 144 Hz ile ulaşmış oluyorsunuz ve maalesef herhangi bir aktif dönüştürücü de bunun üzerine çıkaramıyor. Yukarıda önerdiğim benim de kullandığım aktif bir dönüştürücüdür. Ona, ekstra bir USB portu da ayırmanız gerekecek. USB portların laptop'da çok az sayıda olmasından ve aktif bir dönüştürücü kullanacağınızdan ötürü adaptörlü bir USB hub da lazım olacaktır. Onun için de yine kendi kullandığım ve memnun olduğum bir modeli aşağıya bırakacağım.

Bir de aşağıya bir konu ekliyorum orada da benzer bir sorundan bahsediliyor ve ilerleyen mesajlarda "...usb c to displayport will give you 165Hz at 1440p..." şeklinde bir ifade var. İsterseniz bunu araştırabilir ve ona göre tercih yapabilirsiniz.

HDMI to DP adapter 2k@165Hz

DARK DK AC USB371
Yine aynı markadan şunu PauggeUsb C To Displayport buldum. Laptopunuzu kontrol edin, eğer type-c çıkışı varsa bunu deneyebilirsiniz. Yorumlarına da bakın lütfen, olumlu yorumlar yapılmış ve 165 Hz alabilmişler.

Eğer alırsanız ve sorununuzu çözerse konuya cevap olarak bilgi verirseniz ileride benzer sorunları yaşayanlara faydalı olabilir.

Son düzenleme:
Bir de aşağıya bir konu ekliyorum orada da benzer bir sorundan bahsediliyor ve ilerleyen mesajlarda "...usb c to displayport will give you 165Hz at 1440p..." şe
illaha laptopun usb sine mi bağlamamız gerekiyor yoksa adaptör alıp prize taksakta çalışırmı usb den güç alıyor değilmi görüntü aktarmıyor.

Rica ederim, ben teşekkür ederim.

Belki biraz olumsuz bir haber olacak ama belki de ben bilmiyorumdur. Ancak laptopunuzda DP çıkışı değil de HDMI çıkışı varsa en fazla 144 Hz alabilirsiniz. HDMI'ın en fazla verebileceği limite 144 Hz ile ulaşmış oluyorsunuz ve maalesef herhangi bir aktif dönüştürücü de bunun üzerine çıkaramıyor. Yukarıda önerdiğim benim de kullandığım aktif bir dönüştürücüdür. Ona, ekstra bir USB portu da ayırmanız gerekecek. USB portların laptop'da çok az sayıda olmasından ve aktif bir dönüştürücü kullanacağınızdan ötürü adaptörlü bir USB hub da lazım olacaktır. Onun için de yine kendi kullandığım ve memnun olduğum bir modeli aşağıya bırakacağım.

Bir de aşağıya bir konu ekliyorum orada da benzer bir sorundan bahsediliyor ve ilerleyen mesajlarda "...usb c to displayport will give you 165Hz at 1440p..." şeklinde bir ifade var. İsterseniz bunu araştırabilir ve ona göre tercih yapabilirsiniz.

HDMI to DP adapter 2k@165Hz

DARK DK AC USB371
Yine aynı markadan şunu PauggeUsb C To Displayport buldum. Laptopunuzu kontrol edin, eğer type-c çıkışı varsa bunu deneyebilirsiniz. Yorumlarına da bakın lütfen, olumlu yorumlar yapılmış ve 165 Hz alabilmişler.

Eğer alırsanız ve sorununuzu çözerse konuya cevap olarak bilgi verirseniz ileride benzer sorunları yaşayanlara faydalı olabilir.

Nereden çıkardınız bu kuralı. Kendi kendinize bir şeyler uydurmuşsunuz. 3060 Laptopumda HDMI 2.1 var 240hz bile destekli hatta 4kda 120hz bile verebiliyor. 2.0 destekliyorsa full hd de 240 hz monitör bile takabilir problem yok.

Merhaba,

Nereden çıkardınız bu kuralı. Kendi kendinize bir şeyler uydurmuşsunuz. 3060 Laptopumda HDMI 2.1 var 240hz bile destekli hatta 4kda 120hz bile verebiliyor. 2.0 destekliyorsa full hd de 240 hz monitör bile takabilir problem yok.

Öncelikle konu sahibinin ne dediğini bir okuyalım.
Laptopumda Display Port girişi yokmuş maalesef, o yüzden şu an sadece HDMI girişini kullanıp en fazla 120 Hz alıyorum. HDMI to Display Port kablo almayı düşünüyorum.

Laptop'da bulunan HDMI girişinden monitöre bağlantıyı sağlamış 120Hz almış. Biz elimizde olan laptop ve kabloları ilgili girişlere bağlayıp yenileme hızımıza bakıp istediğimiz sonucu alamadık. Anlayabiliyor musunuz?

Ben de laptop'um için yayınlanan "spec sheet" de HDMI 2.0 desteklendiğini gördüğüm için ona göre bir monitör aldım fakat HMDI to HDMI bağladığımda 144Hz alamadım ve alternatif çözüm arayışlarına girdiğimde bulduğum sonuçlara göre bir aktif dönüştürücü aldım. Laptop HDMI çıkışından aktif dönüştürücü ile monitördeki Mini DP'den bağladığımda da ancak 144Hz alabildim.

"2.0 destekliyorsa full hd de 240 hz monitör bile takabilir problem yok."Bu neyin inadı anlayamıyorum yani.

"Bu arada Display Port to HDMI ürününü alıp denediğimde Display Port olarak algılanmadı, yani yanlış ürün sipariş etmişim. "

Hangi ürünün alınması gerektiği de İngilizce - Türkçe farklılığından karışabiliyor. Aynı şekilde almanız gereken dönüştürücünün aktif dönüştürücü mü yoksa pasif dönüştürücü olması gerekliliği de karışabiliyor.

Kendi kendime de bir kural çıkarmadım. İnternette benzer sorunları yaşayan insanlar var. Bu işler kullandığınız ekipmanlara ve onların özelliklerine göre farklı değişkenlere sahip, sizde sistemin bu şekilde çalışıyor olması ya da bizde bu şekilde çalışmış olması bunun herkeste çalışacağı anlamına gelmeyebiliyor. Herkes elindeki donanıma, kablolara göre önce elinde olan çözümleri dener, olursa olur olmazsa da çözüm için alternatiflere bakabilecek yetidedir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı