Laptop için kesin çözüm sıvı metal mi?

Ben de bir tanıdığımın önerisi üzerine Pullsar Pullwark Bold aldım. Ancak çok gariptir ki bunca olumlu yorumun arasından performans alamayan tek benmişim.
Dile kolay tam 3 kez işlemci üzerindeki macunu temizleyip tekrar sürdüm ama nafile. Garip bir şekilde idarelik sürdüğüm 4.5W/mk'lık Thermaltake macunumdan bile daha kötü değerler verdi. Boştaki sıcaklığına ek yükteki işlemci sıcaklığı da bir o kadar arttı.
Deniport'a kanıtlarımla yazdım. Macunu nasıl sürdüğümü gösterdim. Böyle bir şikayetle ilk defa karşılaştıklarını söyleyerek ücret farkı karşılığı 3Gr'lık sıvı metallerinden istedim.

Sıvı metal bugün teslim edildi ancak aynı zamanda cihazın fabrikasyon kozmetik hatasından ve servis merkezlerinde yeterli desteğin sağlanmamasından ötürü THH'ne başvurmuştum. Sabrım taşmazsa sonucu bekleyeceğim. Olur da sabrım taşarsa gidip başvuru iptal edip ekran kartına MX-6, işlemciye sıvı metal sürüp pedleri yenileyip uzunca bir süre kapağını açmama gibi bir fikir var.

Gönül isterdi bütçem olsun, 7640HS'li, 4050 ekran kartlı Victus 16'dan alayım. Elimdekini satsam aradaki fiyat farkı 4bin TL civarı. Sorunu kökten ve daha iyi çözmüş olurdum hem.

Ayrıca bloğun alüminyum olup olmadığını nasıl anlıyoruz? Victus bakırdır diye düşünüyorum.

@Xevanior sizce herkeste olumlu etki gösteren bu pullwark bold macun neden bende böyle olmuş olabilir?
3 defa sürdüm ve vidaları olması gerektiği gibi sıktım. Ne çok kalın ne de çok ince bıraktım. Neden böyle bir durumla karşılaşıyorumdur?
Aradan 3-4 güne yakın bir süre geçti ve bugün oyuna girerken 100 dereceyi gördüm ilk defa. Bu macunun böyle yapmaması lazımdı.

Bilemiyorum hocam, sizin şansa macun kötü gelmiş gibi.

Teknik servis termal macun değişirken ücret alıyor mu? Benim HP Victus 16 Ryzen 5 RTX4060 laptopun termal bakımı geldi ne yapacağımı bilmiyorum kendim değiştirirsem garanti bozuluyor mu?

Teknik servis termal macun değişirken ücret alıyor mu? Benim HP Victus 16 Ryzen 5 RTX4060 laptopun termal bakımı geldi ne yapacağımı bilmiyorum kendim değiştirirsem garanti bozuluyor mu?

Garanti bozulur kendiniz değiştirirseniz. HP ücretsiz termal bakım yapıyordu sanırım, arayıp sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hayır kendiniz olumsuz bir işlem yapmadığınız sürece garanti devam eder. Arka kapağı açıp ram eklemek, ssd değiştirmek, termal bakım gibi işlemler için kullanıcı serbest bırakılmış.

Ayrıca hayır ücret alınmıyor. Kendiniz değiştirmenizi önermem victuslarda termal ped yerine putty denilen bir malzeme kullanılıyor ve perakende olarak buna erişmek çok zor. En iyisi servise bırakın.

Bilemiyorum hocam, sizin şansa macun kötü gelmiş gibi.
MX-6 geldi, kıvamı pullwark bold'a göre biraz daha iyiydi. Yüksek viskozitesinden ötürü olsa gerek tüpten çıkarken gayet akışkan, sürerken bir nebze yoğun bir kıvamı varmış.

Ben cillop gibi, ince bir katman halinde uygulamasını yaptım. Aradan birkaç gün geçti ve sıcaklıkların garip bir şekilde 85 dereceleri görmesiyle tekrar açtım. Son 1 ayda 7 defa kapağı açmış olabilirim.

Baktığımda taşmıştı. Daha sonra forumda konularda gezinirken bir uygulama yöntemi buldum. Boylamasına sıkarak uyguladım. Henüz yükteki değerleri test etmedim biraz oturmasını istediğimden ama boştayken önceki uygulamamdan 3 derece daha serin çalıştığını söyleyebilirim.

Sıvı metalden vazgeçiyorum sanırım. Bakalım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı