Laptoplarda sıvı metal değişir mi?

Bu bilgisayarı geçen sene Mart'ta 30k ya almıştım. 300 Hz ekranı, 6800H ile 3060 olması üstelik (resmi sitede belirtilene göre) fanlarının tozları kendi kendine temizlemesi, sıvı metal olması, Type-C ile şarj edilebilmesi, bunların yanında ne coil whine ne de ölü pikseldir ışık sızmasıdır hiçbir sorunla karşılaşmadığımı belirtmeliyim. ASUS ROG STRIX serisi fiyat ve performans oranı olarak çok üst seviyede. Son olarak sessiz modda iken fanlarının ikisi de çalışmıyor iken sıcaklıkların 50 40'larda gezmesi ayrı bir seviye. Zaten MUX Switch ile RTX 3060'ı devre dışı bırakıp, sessiz moda aldığınızda tam bir iş bilgisayarına dönüşüyor. Üstelik iş bilgisayarlarından daha sessiz.
Yani bu fiyat bandında kimse bana başka marka savunmasın.

Bunun için bu siteye göz atabilirsiniz.

Ekran kartı olarak bir tık geride kalmasına rağmen bilgisayara premium kalitesi verecek özellikler eklenmiş, saydığınız özelliklerin çoğu Gaming laptoplarda sunulmuyor. 300 Hz ekrandan oyunlarda faydalanabiliyor musunuz? Çünkü RTX 3060 çok güçlü bir kart değil çoğu oyunda da 300 FPS'yi geçmeniz zor ama Windows'ta gezerken falan hissiyatı iyidir ama.

Ekran kartı olarak bir tık geride kalmasına rağmen bilgisayara premium kalitesi verecek özellikler eklenmiş, saydığınız özelliklerin çoğu Gaming laptoplarda sunulmuyor. 300 Hz ekrandan oyunlarda faydalanabiliyor musunuz? Çünkü RTX 3060 çok güçlü bir kart değil çoğu oyunda da 300 FPS'yi geçmeniz zor ama Windows'ta gezerken falan hissiyatı iyidir ama.

Yani evet bu doğru. Ekran kartı olarak geride kalmış diyemem. 80 FPS altında oynadığım oyun yok, ki bu fazlasıyla yeter. Armoury Crate uygulamasında overclock ve fan ayarı da var. Fanları fulleyince uçak kaldırıyor ancak ısı yok oluyor, ekran kartı da "bazı" markalar gibi düşük TDP değil tam olanı yani 120+15 watt. 300Hz ise sadece CS ve Valorant gibi oyunlarda lazım, CS:GO'da sabit 250 civarı, CS2 de ise 120-160 arası veriyordu. Valorant'ta da 270-300 arası vardı. Yani 300 olmasa bile ben CS de falan 240Hz de kullanıyordum. Ama sonuç olarak gerçekten premium kalitede. Hani şurdan kısmışlar buraya koymuşlar diyebiliceğim bişeyde yok performans veya özellik olarak. Bu fiyata Altın gibi bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı