Laptop için SSD mi? HDD mi?

SSD, işletim sistemini içine kurduğunuzda SpaceX roketi oluyor bilgisayarınız. Fazla hızlı diyorsunuz. Normalde bilgisayarım açılırken koltukta televizyon izlerken şimdi sandalyeden kalkmadan açılmış oluyor. HDD ise yavaş, Doğan görünümlü Şahin gibi...

Sistemimde sadece HDD var açılırken ne zorluklar çekiyorum bir bilseniz :D, Windows'u HDD'li kullanmak zulümdür itiraz eden ya kullanmamıştır ya da başka bir sebebi vardır.

Sistemimde sadece HDD var açılırken ne zorluklar çekiyorum bir bilseniz :D, Windows'u HDD'li kullanmak zulümdür itiraz eden ya kullanmamıştır ya da başka bir sebebi vardır.
Kesinlikle, 4 yıl çok yavaş geçmişti. :D Umarım 120GB da olsa bir SSD'ye kavuşursunuz hocam, iyi dileklerim sizinle.:)

Büyük oyunları SSD'ye atsın ki dünyaları daha hızlı yüklendim.

Büyük oyunları SSD'ye atarsa ve çok fazla oynarsa SSD çok yazar ve Windows'un çalışma hızı düşer, SSD'de böyle bir şey görülmesi imkansız ama gene de görülüyor bazıları konu açıyor bu sebepten, oyunlar HDD'ye, Windows SSD'ye.

Sizin HDD sorun var herhalde bende WD Green olmasına rağmen 110 120 mb/sn alıyorum okuma yazma normal kapatmada Boot süresi 8 sn civarı ani güç kesintisinde 15 sn yi buluyor.

Sizin HDD sorun var herhalde bende WD Green olmasına rağmen 110 120 mb/sn alıyorum okuma yazma normal kapatmada Boot süresi 8 sn civarı ani güç kesintisinde 15 sn yi buluyor.

Laptop'u 2. el aldığım için normal test yaptığımda bir şey yoktu fakat kendim bozdum sanırım yakın zamanda bir SSD takmayı düşünüyorumda alıştım HDD'ye aslında :D

Soru mu bu tabii ki SSD. Ancak bütçe yetmiyorsa ve uzun yükleme sürelerine pek takmayan biri iseniz HDD.
Lütfen arkadaşa öyle demeyin. Ben 10 yaşıma kadar bilgisayarın elektrik ile değil annemin sihirli büyüleri ile çalıştığını sanıyordum.
Büyük oyunları SSD'ye atsın ki dünyaları daha hızlı yüklesin.
Ah onu unuttum. Büyük oyunları SSD'ye atarsanız daha hızlı yüklenir okuma hızı daha yüksek olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı