Laptop iGPU devre dışı bıraktıktan sonra BIOS sıfırlamak

Arda Demirkıran

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
MSI Bravo 15 cihazımın BIOS ayarlarını karıştırırken uma mode adlı kısımdan iGPU disabled seçeneğini seçtim ve kaydettiğimde ekran gitti. Belki bir umut harici kartı kullanır dedim ama gelmedi. Büyük ihtimal BIOS'u sıfırla diyeceksiniz ama siyah ekrandayken BIOS ekranını internetten bulduğum aynı BIOS ekranıyla karşılaştırıp ona bakarak yapabilir miyim? Şu an siyah ekran alıyorum sadece. En kolay yolla nasıl sıfırlayabilirim? BIOS pili falan uğraştırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI bravo 15 cihazımın BIOS ayarlarını karıştırırken uma mode adlı kısımdan iGPU disabled seçeneğini seçtim ve kaydettiğimde ekran gitti. Belki bir umut harici kartı kullanır dedim ama gelmedi. Büyük ihtimal BIOS'u sıfırla diyeceksiniz ama siyah ekrandayken BIOS ekranını internetten bulduğum aynı BIOS ekranıyla karşılaştırıp ona bakarak yapabilir miyim? Şu an siyah ekran alıyorum sadece. En kolay yolla nasıl sıfırlayabilirim? BIOS pili falan uğraştırır mı?

İnternettekiyle yapmayı deneyin olmaz ise laptoplarda BIOS pili biraz zor ana genede yapılabilir.

MSI bravo 15 cihazımın BIOS ayarlarını karıştırırken uma mode adlı kısımdan iGPU disabled seçeneğini seçtim ve kaydettiğimde ekran gitti. Belki bir umut harici kartı kullanır dedim ama gelmedi. Büyük ihtimal BIOS'u sıfırla diyeceksiniz ama siyah ekrandayken BIOS ekranını internetten bulduğum aynı BIOS ekranıyla karşılaştırıp ona bakarak yapabilir miyim? Şu an siyah ekran alıyorum sadece. En kolay yolla nasıl sıfırlayabilirim? BIOS pili falan uğraştırır mı?

BIOS pilini çıkarın bir saat kadar bekleyin sonra tekrar takın.

Harici olarak monitör bağlayıp dener misiniz?

İlk aklımda o var hocam birazdan onu deneyeceğim.
TV'ye taktım görüntü alamadım. Caps Lock'ya da kamera tuşu gibi fonksiyonlar çalışmıyor. Büyük ihtimal hala BIOS üzerindeyim. BIOS pili çıkarmak garantiyi bozar mı?
@Radeon RX 5500M

Son düzenleme:
İlk aklımda o var hocam birazdan onu deneyeceğim.
TV'ye taktım görüntü alamadım. Caps Lock'ya da kamera tuşu gibi fonksiyonlar çalışmıyor. Büyük ihtimal hala BIOS üzerindeyim. BIOS pili çıkarmak garantiyi bozar mı?
@Radeon RX 5500M
Yani bu konuda sana kesin bişe söyleyemem maalesef. Bazı firmalar laptopa dokunsan bile garantiyi bozabiliyor, bazıları içini açsan bile bir şey demiyor bilemiyorum. Fakat pili çıkartmadan da sıfırlama düğmesi olması lazım küçücük iğne deliği kadar. Asus, Acer gibi laptoplarda oluyordu fakat MSI'da var mı bilmiyorum kontrol etmeniz lazım.

Yani bu konuda sana kesin bir şey söyleyemem maalesef. Bazı firmalar laptopa dokunsan bile garantiyi bozabiliyor, bazıları içini açsan bile bir şey demiyor bilemiyorum. Fakat pili çıkartmadan da sıfırlama düğmesi olması lazım küçücük iğne deliği kadar. ASUS, Acer gibi laptoplarda oluyordu fakat MSI'da var mı bilmiyorum kontrol etmeniz lazım.

Hocam pil için var onda da işe yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı