Laptop İnternet Çekiş Hızının Düşmesi

Repitect

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar öncelikle. Laptopumdan dolayı mı yoksa internetimden dolayı mı bilmiyorum fakat şöyle bir sorun yaşıyorum:

İnternet hızım bazen böyle (21,5 MB/sn):

F7CwJRmpRK6yhUm9ViYXjQ.png

Bazense böyle (43,5 MB/sn):

SoIXEulbRyeaW_tLEA5TQQ.png

Sürekli değişken biçimde bu değerlerde gidip geliyor. Eskiden 150 MB/sn'den veya en kötü ihtimalle 120 MB/sn'den aşağı inmezdi fakat artık böyle. Modemin yeri aynı, bilgisayarın yeri aynı, driver falan hiçbir şey güncellemedim veya bilgisayarın herhangi bir parçasını değiştirmedim. Bunun sebebi ne olabilir veya bir çözümü varsa nasıl çözülebilir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın var ise ağ bağdaştırıcısı güncellemelerini yüklemek öncelikle önemli. Bağlantı teknolojileri değişiyor, protokoller güncelleniyor ve belkide sisteminiz güncel olmadığı için bağlantıda dengesizlik yaşıyor olabilirsiniz.

Sürekli değişken olmasının evdeki diğer elektronik cihazlarla, uzaklıkla, o anda modeme bağlanan diğer wifi cihazlarla alakası olabilir. Hatta o sırada bağlantınızda sizden kaynaklı olmayan bir yavaşlama da olabilir.

Sinyal kaliteniz sabit ise, ki bu iki fotoğraf öyle söylüyor; sorun sizden kaynaklı olmayabilir.
Yine de kimsenin kullanmadığından emin olup, sadece bilgisayarınızı her zamanki yerinden her zamanki şekilde wifi aracılığıyla internete bağlayın, ardından modemin olabildiğince yakınına gidip bir de öyle deneyin ve karşılaştırmasını yapın. Eğer yine bağlantı hızında dalgalanma oluyorsa, sorunun en azından sizin laptopunuzdan kaynaklı olmadığını anlayabilirsiniz.

Bir diğer senaryo ise belki de modeminiz artık işlevlerini yerine getiremiyordur. Sinyal gönderen antenler basit parçalardır. Modemin üzerinde var ise eğer antenlerin hasar almadığından veya bozulmadığından da emin olunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı