Laptop ışık geliyor ama açılmıyor

Dragonboy41

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopum düzgün çalışıyordu. Sonra bir hafta kadar laptopu hiç açmadım. Bir hafta sonra açtığımda ise laptopun ışığı birkaç saniye yanıyor, fanlar dönüyor sonra laptop kapanıyor. Sonra kendiliğinden geri açılıyor sonra tekrar aynısı oluyor. Laptopun bataryası bozuk olduğundan şarjda kullanıyorum. Şardan çıkarıp denediğimde yine aynı şeyler oluyor ama bu sefer kendiliğinden geri açılmıyor. Bu arada ekrana hiçbir türlü şey gelmiyor ekrandan ışık bile çıkmıyor.

Bataryasız fişde kullandığınızda da aynı sorunu yaşıyorsunuz, yani sorun bataryadan kaynaklanmıyor.

Batarya sadece cihanıza güç vermeye değil, elektrik dalgalanması veya elektrik kesilmesi gibi durumlarda cihazınızı kısa devre vs. sorunlardan korumaya yarar.

Benim tahminim, uzun zamandır bilgisayarınızı bataryasız kullanıyorsanız bu tür sorunlardan dolayı anakartınız zarar görmüş olabilir.

Tamirciye götürmeden önce yapabiliyorsanız bilgisayarınızı fişten çekip BIOS pilini çıkartıp takmayı deneyin.

Elektronikten anlıyorsanız ve laptop riske atılacak kadar ucuz ise youtube üzerinden ' electronics repair school' kanalını tavsiye ederim. Sorunu çok iyi bulan bir kanal ama çözüş olarak ucuza kaçtığı için biraz söverek izliyorum. Burda aynı sorunla tamir ettiği laptop elbet vardır. Ama sorunlar tamamen farklı olabilir. Kesinlikle hiç bilgisi olmayan birine tavsiye etmem ama.

Geri
Yukarı