Laptop ısınıp kapanıyor

xGünesMisali

Centipat
Merhabalar, laptop kullanıcısıyım. 1-2 yıldır bilgisayarım ısısı çok artıp kapanıyor. Bilgisayarı tamirciye götürdüğümüzde bilgisayarın içinde kırık parçalar olduğunu ve harddiskin yandığını soyledi. Harddisk yenileyip, termal macunu değiştirdikten sonra bilgisayarı yeniden bana verdi. Bilgisayarda oyun oynamayı denediğimde ısınıp kapanıyor.
Şimdiden teşkkkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunca yıl her türlü laptop kullandım ama HDD ile alakalı değil bildiğin anakart hasarı var ne zaman yaptırdıysan git paranı geri al mahalle arasındaki yerlere verme daha da masraf çıkarırlar başına.
Marka ve hangi parçalara sahip yazman gerekli ona göre yardımcı olalım.

Bu nedenlerden kaynaklanabilir.
  1. Işlemci yanmış olabilir.
  2. Anakartta problem var gibi.
  3. Fan bozulmuştur soğutmuyordur.
  4. RAM sorunlu olabilir.
Bu programı indir ısıyı kontrol et.
Ve sitem nedir belirt.

Merhabalar, laptop kullanıcısıyım. 1-2 yıldır bilgisayarım ısısı çok artıp kapanıyor. Bilgisayarı tamirciye götürdüğümüzde bilgisayarın içinde kırık parçalar olduğunu ve harddiskin yandığını soyledi. Harddisk yenileyip, termal macunu değiştirdikten sonra bilgisayarı yeniden bana verdi. Bilgisayarda oyun oynamayı denediğimde ısınıp kapanıyor.
Şimdiden teşkkkür ederim.
İşlemcinin termal macunu tamamen erimiş durumdadır Büyük bir ihtimal. Gidip termal macunu değiştirmeni tercih ederim. Zaten 50 60 TL bir şey. Sorunun Anakart veya Ram de olduğunu zannetmiyorum. Bir de Sadece termal macununu değiştirip kalma, fan temizliğini yaptır. Bilgisayarın biraz nefes alsın.

İşlemcinin termal macunu tamamen erimiş durumdadır büyük bir ihtimal. Gidip termal macunu değiştirmeni tercih ederim. Zaten 50 60 TL bir şey. Sorunun anakart veya RAM'de olduğunu zannetmiyorum. Bir de sadece termal macununu değiştirip kalma, fan temizliğini yaptır. Bilgisayarın biraz nefes alsın.

Yazı da belirtmiş macun değişimi yapılmış HDD değişmiş.

Geri
Yukarı