Laptop Isınma Sonrası Batarya Çıkartılmalı Mı ?

Daha fazla  
Arkadaşlar geçenlerde bir yerde gördüm doğruluğunu teyit etmek için sormak istiyorum.
Oyun oynarken haliyle normale göre ısınan laptoplarda bataryanın bu ısınmadan etkilenmemesi için bataryanın çıkartılıp laptobun prize takılı bir şekilde oynanması gerektiğinden bahsediliyor.
Sizce ne kadar doğru bu ?
Not: Bendeki laptop Casper Nirvana C810

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar geçenlerde bir yerde gördüm doğruluğunu teyit etmek için sormak istiyorum.
Oyun oynarken haliyle normale göre ısınan laptoplarda bataryanın bu ısınmadan etkilenmemesi için bataryanın çıkartılıp laptobun prize takılı bir şekilde oynanması gerektiğinden bahsediliyor.
Eğer pil çıkıkken elektrik gidip gelirse ve laptopun anakartı yanarsa garanti kapsamına girmez. Çünkü pil prozden gelen voltajı dengeleyip bilgisayarı koruyor. Yine de bunun olması düşük ihtimal istersen pilsiz kullan. Ama genelde pil kısmı çok ısınmaz.

Şahsen bu söylentilere katılmıyorum. Yaklaşık 2 senelik bir tecrübeme dayanarak söylemek istiyorum nasıl rahat edersen o şekilde kullanmalısın. Cihazın işlemcisi ile pilin arasında gayet yeterli bir uzaklık var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı