Çözüldü Laptop Isınma Sorunu İçin İdeal Soğutucu Önerileri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lqx104

Hectopat
Merhaba fps düşüklüğü sorunum vardı aynı zamanda laptop ısınması bu sorunumu bir türlü çözemedim Windows 8.1 bile yükledim hala fps düşüşü oluyor kasmalar meydana geliyor laptop soğutucusu alsam bir faydası olur mu?

Sistem özelliklerim:
-4gb ddr3 ram
-1gb Geforce gt 540m Cuda ekran kartı
-intel i5 2.5 ghz işlemci
-128 gb sandisk
-Win 8.1 64bit
-intel hd Graphics kart

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım güçlü oyunlar çalıştırınca ekran kartları ve işlemciler haliyle ısınır. Isınma sorunu için fanını açıp temizle ve düz bir zeminde kullanmayı dene bilgisayarını. Ekran kartı sürücülerin güncel mi? Güncel değilse güncelle. Belki grafik kartın için fazla güçlü bir oyun oynamayı deniyorsundur. Kasma yapan oyunun ismini paylaşırsan daha detaylı bilgi verebilirim.

Arkadaşım güçlü oyunlar çalıştırınca ekran kartları ve işlemciler haliyle ısınır. Isınma sorunu için fanını açıp temizle ve düz bir zeminde kullanmayı dene bilgisayarını. Ekran kartı sürücülerin güncel mi? Güncel değilse güncelle. Belki grafik kartın için fazla güçlü bir oyun oynamayı deniyorsundur. Kasma yapan oyunun ismini paylaşırsan daha detaylı bilgi verebilirim.

Ekran kartım güncel, fan temiz güçlü oyun dediğin League of Legends onda bile kasma yapıyor düzgün bir zeminde masada kullanıyorum.

League of Legends'ı grafik ayarlarını kontrol edin en yüksek grafiklerde kullanıyorsanız kasma yapar. Grafik ayarlarını Normal seviyeye çekin ve tekrar deneyin.
Isınma konusunda fanın devir seviyelerini ekran kartının sürücüsünden kontrol edin "auto" şeklinde ayarlayın. Bu da olmazsa termal macunların yenilenme zamanı gelmiştir.
Kendim yaparım diyorsanız risk size ait.(Termal Macun yenileme) ya da bilgisayarcınıza başvurun.

League of Legends'ı grafik ayarlarını kontrol edin en yüksek grafiklerde kullanıyorsanız kasma yapar. Grafik ayarlarını Normal seviyeye çekin ve tekrar deneyin.
Isınma konusunda fanın devir seviyelerini ekran kartının sürücüsünden kontrol edin "auto" şeklinde ayarlayın. Bu da olmazsa termal macunların yenilenme zamanı gelmiştir.
Kendim yaparım diyorsanız risk size ait.(Termal Macun yenileme) ya da bilgisayarcınıza başvurun.

Oyunun grafikler yüksekte değil aksine düşük yaptım fakat fayda olmadı fanın devir seviyesine bakıcam oda olmazsa dediğiniz gibi termal macun falan deniyeceğim. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı