Laptop ısınma sorunu

Fanın içini aseton ile temizleyebilirsin. Çoğu zaman termal macundan daha etkili oluyor. Ek olarak termal macun kalitesi de çok önemli fakat boşta 65 derece oldukça yüksek.

@MuhooKs
Önerdiğin bu ürünü veya diğer ürünleri kullanmak sıkıntı oluşturabilir.
Bu tür ürünler cihazın içindeki havayı çekmeyi sağlar. Hava çıkışı kadar hava girmesi lazım cihazın ısınmaması için.
Cihazın altındaki hava boşluklarından hava girişlerine denk gelen soğutucu ile kullanmak lazım eğer bu ürün kullanılacaksa.

@MuhooKs
Önerdiğin bu ürünü veya diğer ürünleri kullanmak sıkıntı oluşturabilir.
Bu tür ürünler cihazın içindeki havayı çekmeyi sağlar. Hava çıkışı kadar hava girmesi lazım cihazın ısınmaması için.
Cihazın altındaki hava boşluklarından hava girişlerine denk gelen soğutucu ile kullanmak lazım eğer bu ürün kullanılacaksa.
Laptoplarda tek bir hava girişi yok bildiğim kadarıyla zaten soğutucu çok bi etki etmeyeceği için böyle bir cihaz daha yararlı olur diye düşündüm.

@MuhooKs
Ekran Alıntısı.PNG

Bunlar hava giriş boşlukları. Bazı cihazlarda az olurken bazı ürünlerde ise daha fazla oluyor.

Hocam bende de casper var, 2 farklı modelini kullandım. Ben ısı sorununu hep servise giderek çözüyorum, açıp temizliyorlar ve macun yeniliyorlar bi sorun kalmıyor. Senin yapabileceğin pek birşey yok sadece servise götürebilirsin. Zalman soğutucum var laptopu kullanırken ısı bacağıma kadar gelebiliyor. Bir süre sonra soğutucu da pek etki etmiyor casper laptoplara.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı