Laptop ısınma sorunu

Emre Ceylan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, laptopum 6 aylık bir cihaz. Oyun performansını kastetmiyorum son bir haftadır günlük kullanımda bile bayağı ısınma yapıyor. Hele ki şarjda kullandığımda bayağı bir ısınıyor, ekran kartı 60-65 işlemci 70-75 dereceyi görüyor. Neden olabilir? Son 1 haftadır 2020'nin en sıcak günlerini yaşıyoruz ondan olabilir mi diye düşünüyorum. Yoksa teknik bir sorun mu vardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, laptopum 6 aylık bir cihaz. Oyun performansını kastetmiyorum son bir haftadır günlük kullanımda bile bayağı ısınma yapıyor. Hele ki şarjda kullandığımda bayağı bir ısınıyor, ekran kartı 60-65 işlemci 70-75 dereceyi görüyor. Neden olabilir? Son 1 haftadır 2020'nin en sıcak günlerini yaşıyoruz ondan olabilir mi diye düşünüyorum. Yoksa teknik bir sorun mu vardır?
Teknik bir sorun olduğunu zannetmiyorum.Laptoplarda bu sorun çok yaşanıyor.Laptopun altının hava aldığından emin olun yanlardan kitapla destekliyip havaya kaldırabilirsiniz.Hava sirkülasyonu olsun.Fan çıkışları açık olsun.Onun harici dereceler normal kullanıma göre çok yüksek.Birde ısındığında fanlar deli gibi dönüyormu bunada dikkat edin.

Hocam bende 1 yıl önce laptop oldum ilk başlarda ısınma yapmıyordu şimdi oyunda 90 dereceyi görüyor. Aldığın değer normal hele yaz ayındayken.

Geri
Yukarı