Laptop ısınma sorunu

TheFeaR

Hectopat
Daha fazla  
Elimde iki adet laptop var, ikisi de Intel i3. %30 yüklemede işlemci sıcaklığı Toshiba'da 60 derece, HP'de 45 derecede. Toshiba için termal macun alsam sorunu giderir miyim? Uygun termal macun önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun işine girmeden pc kapalı iken elektrik süpürgesiyle fan çıkışına tut. Süpürge ucunu sağa sola götür ki iyice köşelerdeki tozu da çekebilsin. Şahsen ben yapıyorum ara sıra işe yarıyor ancak bir yere kadar tabii ki. Bir noktadan sonra içini kuzenle açıp temizlemiştik ve süpürgenin çekemeyeceği yerlerde öbek öbek tozlar vardı. İlk bi süpürgeyi dene istersen.

Fanını Fırça ile temizlemeye çalıştım sıcaklık 60-65 derecede ama fan sesi düzeldi. Oyun açtığımda fan sesi tekrar artıyor, thermal macunu değiştirip daha iyi temizlerim yarın. Teşekkür ederim
Thermal Macunu değiştirdim. Video izlerken 65 derecelerde gezerken 50 derecelere düştü, oyun oynarken de 55 derece oluyor. Thermal macun zaman geçtikçe etkisini daha çok gösteriyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı