Laptop ısısı düşmüyor

Belki bir ihtimal soğutmayı düzgün takamamış olabilirler, laptopu nasıl bir pozisyonda kullanıyorsunuz? Havayı içeri çeken alttaki ızgaralar açıkta mı ? Fanlar veya fan havayı rahat dışarı atabilecek pozisyonda mı ?
Laptopun havalandırma kısmı boşta laptopun altına iki tane tahta koydum.
O zaman çamur sürdü herhalde😅.
İşlemciniz kaç yıllık?
İşlemcinin kaç yıllık olduğunu bilmiyorum.

Sorunun %99 termal macundan bence, fiyat-performans bir termal macun istiyorsan Arctic MX-4 al, laptopun içini aç kendin sür, basit iş merak etme.

Tahta iyi bir seçenek değil çünkü ısıyı iletmez. Tahta yerine başka bir zeminde kullanın fakat çok etkisi olmaz. En yüksek ihtimalle sürdükleri dandik termal macun ve/veya soğutma bloğunun düzgün yerleştirilmeyip, tozlu bırakılması olabilir. Dikkatli olup; kendiniz açıp macun sürüp, soğutmayı temizleyebilirsiniz internetten videolara bakarak. Oldukça basit bir işlem.

Tahta iyi bir seçenek değil çünkü ısıyı iletmez. Tahta yerine başka bir zeminde kullanın fakat çok etkisi olmaz. En yüksek ihtimalle sürdükleri dandik termal macun ve/veya soğutma bloğunun düzgün yerleştirilmeyip, tozlu bırakılması olabilir. Dikkatli olup; kendiniz açıp macun sürüp, soğutmayı temizleyebilirsiniz internetten videolara bakarak. Oldukça basit bir işlem.

Termal macun bayağı pahalı ama yapacak bir şey yok.

Termal macun bayağı pahalı ama yapacak bir şey yok.

Eğer uygunsa NOCTUA NT-H1 öneririm şiddetle. Kendim de kullanıyorum ve çok memnunum, 100-110 tlye bulabilirsiniz, tabi daha uygun seçenekler de var, ben üst olanlardan birini önerdim.
@SON İ3 BÜKÜCÜ hocam neden üzgün attınız :D

Yeni konular

Geri
Yukarı