Laptop çalışma ısısı normalde kaç derecelerde olmalıdır?

Mr. Paramedik

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
112 Acil
Arkadaşlar dizüstü bilgisayarların normal çalışma sıcaklığı kaç derecelerde olmalıdır? Hafif çalışmada ve ağır yük altında kaç dereceler normal kabul edilebilir? Kaç derecenin üstüne çıkılırsa tehlike oluşturur?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bende konu acacaktım bu konu ile ilgili bende yeni bir laptop aldım fakat soguk üflemesi gerekirken sıcak üflüyor bu bir sorunmudur ? Sıcak üflüyor fakat çok az bilgisayarda birşeyde yapmıyorum windows 8.1 yüklü Pil takılı degil.

Zaten sıcak üfler arkadaşım, soğuk üflemesi çok garip olurdu. Sıcak üflemesinin sebebide laptop içinde ısı artar ve sürekli laptop içindeki fanlar da bu sıcak havayı dışarı üflerler, olması gerekende budur :)

Bende konu acacaktım bu konu ile ilgili bende yeni bir laptop aldım fakat soguk üflemesi gerekirken sıcak üflüyor bu bir sorunmudur ? Sıcak üflüyor fakat çok az bilgisayarda birşeyde yapmıyorum windows 8.1 yüklü Pil takılı degil.

Kardeş sakın ama sakın pil takılı değilken sadece prize takılı kullanma. Elektrik kesintisi mahveder bilgisayarını. Ben daha önce yandım sen yanma. 100 dolarlık pil için güzelim bilgisayarı harcama. Ya da çok takıntılı isen kesintisiz güç kaynağına bağlayıp öyle kullan. 
70-85 derece görürsün ağır yükte 85'ten fazlası acıtır bilgisayarın canını :)

Çok sağol kardeşim cevap için.

Benim bilgisayarımda normal birşey acık degil fan soguk üflemiyor hafif sıcaklıkta üflüyor işlemcinin oldugu sag bilegimi koydugum yer ısınıyor sizce ısınma sorunu mu mevcut ? Asus x550c markası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı