Laptop işlemci yükseltmek

Laptopların işlemcilerini değiştirmek bayağı sıkıntılı bir işlem. Değiştirseniz bile soğutma gibi etkenlerden dolayı performansta pek bir değişiklik olmaz.

Harici bir ekran kartı takabilirsin fakat masraflı olur ve işlemcine göre darboğaz olma ihtimali var. İşlemcinin değiştiğini hiç duymadım.

Harici bir ekran kartı takabilirsin fakat masraflı olur ve işlemcine göre darboğaz olma ihtimali var. İşlemcinin değiştiğini hiç duymadım.
Harici ekran kartı takılabilmesi için bir yuvanın olması lazım. Halihazırda dahili grafikle çalışan bir dizüstü bilgisayarda bu yer mevcut mu?

Harici ekran kartı takılabilmesi için bir yuvanın olması lazım. Halihazırda dahili grafikle çalışan bir dizüstü bilgisayarda bu yer mevcut mu?
Wlan kartı yuvasına wlan kartı yerine mini PCI-E ekran kartı genişletici takılırsa evet mevcut fakat thunderbolt gibi birşey hayır. Bunun fiyatı 50-150 TL civarı. Kesin çalışır diyemem çünkü ben test etmedim fakat Youtube'da 1-2 Türkçe video ve pek çok yabancı kaynaklı video var.

Dosya Ekleri

• 20170813_180801.jpg
    20170813_180801.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 123
  • 20170813_180740.jpg
    20170813_180740.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 127
Wlan kartı yuvasına wlan kartı yerine mini PCI-E ekran kartı genişletici takılırsa evet mevcut fakat thunderbolt gibi birşey hayır. Bunun fiyatı 50-150 TL civarı. Kesin çalışır diyemem çünkü ben test etmedim fakat Youtube'da 1-2 Türkçe video ve pek çok yabancı kaynaklı video var.
Şimdi biraz baktım gerekenler:
Mini PCI-E ekran kartı genişletici
USB 3.0 kablo,
Güç kaynağı,
Harici Ekran veya Dock adında ayrı bir bağlantı cihazı.
Epeyce masraflı bir iş gibi duruyor.

Şimdi biraz baktım gerekenler:
Mini PCI-E ekran kartı genişletici
USB 3.0 kablo,
Güç kaynağı,
Harici Ekran veya Dock adında ayrı bir bağlantı cihazı.
Epeyce masraflı bir iş gibi duruyor.
Bende bunları düşünerek söylemiştim laptoba bu kadar yatırım yapmak yerine laptopu satıp para eklemek daha makul görünüyor.

İşlemci değişimi böyle olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı