Laptop işlemcisi boşta 80 derece

tolgahan596

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, ben laptopı alalı 2 yıl 7 ay oldu. Bu aralar problemlerle uğraşıyorum, oyundayken ciddi performans problemleri yaşıyorum. FPS aniden 10-20'ye düşüp yükseliyor falan. Bunu her oyunda yaşıyorum ve GPU ve CPU değerleri boştayken bile 70-77 görüyorum. Oyundayken bu 98 dereceye çıkıyor. Önerilerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, ben laptopı alalı 2 yıl 7 ay oldu. Bu aralar problemlerle uğraşıyorum, oyundayken ciddi performans problemleri yaşıyorum. FPS aniden 10-20'ye düşüp yükseliyor falan. Bunu her oyunda yaşıyorum ve GPU ve CPU değerleri boştayken bile 70-77 görüyorum. Oyundayken bu 98 dereceye çıkıyor. Önerilerinizi alabilir miyim?

Anladığım kadarıyla notebookunuzu yaklaşık 3 senedir temizlemiyorsunuz
Notebooku temizleyip termal macununu temizlerseniz sorun kalmicaktir.
Termal macun önerim MX-4 2019 Edition.

Acer predator 17
Anladığım kadarıyla notebookunuzu yaklaşık 3 senedir temizlemiyorsunuz
Notebooku temizleyip termal macununu temizlerseniz sorun kalmicaktir.
Termal macun önerim MX-4 2019 Edition.

Aynen dediğiniz gibi 3 senedir temizlemedim. Termal macun önerisi için de teşekkürler müsait bir günüm de bu işi hallederim. Bu arada fanlar için hava kompresörü kullansam sorun olur mu laptop için

Son düzenleme:
Acer Predator 17.

Aynen dediğiniz gibi 3 senedir temizlemedim. Termal macun önerisi için de teşekkürler müsait bir günüm de bu işi hallederim. Bu arada fanlar için hava kompresörü kullansam sorun olur mu laptop için.

Fanı temizlerken fanın dönmediğine dikkat edin çünkü kompresörler çok hızlı hava üfler o yüzden fanın arasına kalem vb bir şeyi fana zarar vermeden sokun sonra temizleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı