Laptop işlemcisi değişir mi?

Merhabalar Casper Nirvana 15.6 laptopum var ve işlemcim Intel(r) Core(tm) i5-4210M CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz. Yükseltme olarak hangi işlemciler uyum sağlar i7 olarak.
4. Nesil tüm mobil işlemcileri teorik olarak destekler. (Örneğin;İ7-4xxxM) Ama işlem çoğu kişi tarafından tavsiye edilmez.

Samsung marka Intel Pentium II işlemciyi yukseltebilir miyim yukselirse i3 veya i5 olur mu acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle i3 3100M diye bir işlemci yok. Yüksek ihtimalle i3 3110M'dir. İşlemcinizin PGA (soketli) ve BGA (anakarta gömülü) olmak üzere iki sürümü var. PGA yapısına sahip bir işlemciye sahipseniz ve BIOS'unuzda herhangi bir microcode kısıtlaması yok ise işlemciniz yükseltilebilir. Laptop marka model belirtin veya AIDA64 Extreme'den rapor paylaşın. Rapor paylaşmanız çok daha iyi olur.

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Acer Aspire E1-571G i5 3210 M.

dell inspiron n5010 laptopumdaki i3 350m işlemcisini değiştirmek istiyorum yerine i3 10100f takabilirmiyim böyle birşey mümkün mü?

Merhaba arkadaşlar, Casper Nirvana laptopum var model no: Cku diye geçiyor işlemci değiştirmek istiyorum AIDA64 belgesini koyuyorum değişir mi? Değişirse hangi işlemciyi tavsiye edersiniz teşekkürler. AIDA64_Report

Model:VivoBook 15_ASUS Laptop X540UAR
Intel Core i3-6100U 2.30GHz 2304Mhz 2 çekirdek
4+4 ddr4 2133
Intel hd 520

Daha önceden ram yükseltmesi yapmıştım işlemciyide yükseltmek istiyorum yükseltme yapılabilir mi? Yapılabilirse hangi işlemci uygun olur?

Geri
Yukarı